Kolejny groźny wypadek w Komorowicach Śląskich

15 lutego 2019 1623

Dziś około godziny 10.40 na ul. Katowickiej doszło do wypadku drogowego. Na skrzyżowaniu nieopodal salonu Fiata zderzyły się dwa pojazdy: osobowy Nissan Note i dostawcze Iveco Daily. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

fot. Bielskie Drogi


Kierowca Nissana znajdował się wewnątrz pojazdu i nie był w stanie samodzielnie go opuścić. W ruch poszły narzędzia hydrauliczne. Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego, który został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Okoliczności zdarzenia, które wstępnie zakwalifikowano jako wypadek drogowy wyjaśnia patrol wypadkowy bielskiej drogówki. Pojazd marki Iveco poruszał się ulicą Katowicką w stronę ulicy Mazańcowickiej. Z relacji kierowcy dostawczaka wynika, że starszy mężczyzna prowadzący Nissana nie zatrzymał się podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej (od strony zjazdu z drogi ekspresowej). Na wyhamowanie nie było szans - doszło do zderzenia czołowo-bocznego.

fot. Bielskie Drogi


W czasie akcji ratowniczej i wstępnych oględzin miejsca zdarzenia, ruch był całkowicie wstrzymany. Na ulicy Katowickiej utworzył się spory korek. Później wprowadzono ruch wahadłowy.
źródło: Bielskie Drogi

Komentarze