Ważna deklaracja na zebraniu w Komorowicach Śląskich

14 marca 2019 2460

13 marca w sali Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Katowickiej odbyło się zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Komorowice Śląskie.

fot. Facebook Urszula Szabla


Miasto reprezentowali zastępca prezydenta Waldemar Jędrusiński oraz naczelnik wydziału promocji Anna Zgierska. Obecni byli także radni Rady Miejskiej: Urszula Szabla, Przemysław Drabek i Tomasz Wawak oraz przedstawiciel Miejskiego Zarządu Dróg i dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty.

W trakcie spotkania poruszono wiele tematów. Sporo czasu poświęcono przyszłości szkoły podstawowej w Komorowicach Śląskich. Przypominamy, że mieszkańcy dzielnicy od wielu lat postulują o utworzenie odrębnej placówki, czyli de facto przywrócenie funkcjonującej przed reformą oświaty Szkoły Podstawowej nr 30.

Loading...


Wszystko wskazuje na to, że prezydent miasta przychyli się do woli mieszkańców Komorowic Śląskich i jeszcze w tym roku do życia powołana zostanie nowa szkoła podstawowa. Do tego tematu powrócimy w kolejnych publikacjach.

Tradycyjnie sporą część spotkania zdominowały tematy dróg lokalnych. Jak wynika z deklaracji przedstawiciela MZD jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu ulic Grażyńskiego - Mazańcowicka powstanie nowa, akomodacyjna sygnalizacja świetlna - czasy trwania faz świateł będą zmienne i zależne od chwilowych charakterystyk ruchu przesyłanych z detektorów.

Poruszono również palący mieszkańców temat budowy nowego łącznika ulicy Warszawskiej z ulicą Królewską.

fot. Facebook Urszula Szabla
admin

Komentarze