Od września wraca Szkoła Podstawowa nr 30

23 marca 2019 2222

Prezydent miasta Jarosław Klimaszewski zapowiedział, że zgodnie z wolą mieszkańców Komorowic Śląskich w dzielnicy zostanie utworzona nowa placówka oświatowa - Szkoła Podstawowa nr 30.

fot. komorowice.pl


Pierwsze pozytywne sygnały w tej sprawie usłyszeli mieszkańcy Komorowic Śląskich, którzy przyszli na marcowe zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Komorowice Śląskie.

Teraz wypowiedział się w tej sprawie sam prezydent. - Dostosuje się do woli mieszkańców. Myślę, że na kolejnej sesji będzie uchwała, która powoła do życia nową szkołę w Komorowicach Śląskich - poinformował Jarosław Klimaszewski.

Największą zagadką jest obwód nowej szkoły. Gdyby do Szkoły Podstawowej przy ulicy Mazańcowickiej uczęszczały tylko dzieci z Komorowic Śląskich, to byłaby to bardzo mała placówka. Jak wynika z danych MZO w Komorowicach Śląskich mieszka: 37 dzieci z rocznika 2012, 38 dzieci z rocznika 2013 oraz 31 dzieci z rocznika 2014.

Wszystko wskazuje więc na to, że nowa placówka będzie "dopełniana" dziećmi z Komorowic Krakowskich. Przypominamy, że przed utworzeniem gimnazjów, obwód SP30 obejmował także osiedle w Komorowicach Krakowskich.

Szkoła Podstawowa nr 30 będzie nosić imię dawnego patrona Gimnazjum nr 14, czyli Jana Pawła II.
admin

Komentarze