Dni Bielska-Białej na placu im. Jozefa Niemczyka?

24 marca 2019 1714

Radna Urszula Szabla zaproponowała, aby w tracie tegorocznych Dni Bielska-Białej, miasto zorganizowało koncert lub występy na placu im. Józefa Niemczyka.Urszula Szabla jest zdania, że oprócz organizowanych koncertów na placu Ratuszowym i terenie obok Hali pod Dębowcem, miasto powinno zorganizować wydarzenia towarszyszące w dzielnicach. W Komorowicach koncert lub występy mogłyby odbyć się na placu im. Józefa Niemczyka.

- Plac im. Józefa Niemczyka to centralnie usytuowany teren w Komorowicach, sprawujący poniekąd funkcję agory tej dzielnicy. To przy nim znajduje się Dom Kultury, apteka, sklepiki, restauracja, przystanek autobusowy. Na nim krzyżują się drogi mieszkańców zmierzających do pobliskiego kościoła i szkoły. W przeszłości był on wykorzystywany przy okazji odpustów parafialnych do rozstawiania karuzeli i straganów oraz dożynek. Instalowały się również na nim objazdowe wesołe miasteczka - informuje radna Urszula Szabla.Radna z Komorowic dodaje, że po gruntownym remoncie plac idealnie nadaje się do organizacji imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym.

- Zwracam się do Pana Prezydenta, aby uwzględnił wykorzystanie placu im. Józefa Niemczyka w czasie Dni Bielska-Białej. Można by na nim zorganizować koncert, czy występy. Taka impreza przyczyni się do integracji mieszkańców, i to wymiarze relacji osobowych, jak i w wymiarze relacji z przestrzenią. Będzie też właściwym wykorzystaniem odnowionej tkanki miejskiej oraz zaspokojeniem aspiracji mieszkańców - dodaje radna.

Prezydent ma 14 dni na odpowiedź na interpelację radnej z Komorowic.

W tym roku Dni Bielska-Białej odbędą się w dniach 14-16 czerwca.
admin

Komentarze