Stacje już gotowe. 1 kwietnia nastąpiło otwarcie BBbike

31 marca 2019 2142

O 12 nowych stacji został powiększony System Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerów Miejskich BBbike. Dwie z nich powstały w Komorowicach: przy rondzie Kwiatkowskiego - Grażyńskiego oraz w parku przy kościele.

Stacje BBbike w Komorowicach • fot. komorowice.pl, 7 zdjęć


Rejestracja do systemu jest możliwa przez stronę internetową www.bbbike.eu, przez panel na stacji, a także przez aplikację mobilną. Po zarejestrowaniu się, użytkownik musi uiścić opłatę inicjalną w wysokości 10 zł, która zostanie w pełni wykorzystana na pokrycie kosztów pierwszych wypożyczeń.

Dalsze korzystanie z rowerów wiele się nie zmieni - wypożyczamy je za pomocą osobistego loginu i PINu. Pierwsze 20 minut wypożyczenia dziennie jest bezpłatne, za pierwszą godzinę zapłacimy 2 zł, za każdą kolejną 3 zł.JAK WYPOŻYCZYĆ ROWER BBBIKE?

1. Podejdź do terminala na wybranej stacji BBbike, uruchom go i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.
2. Następnie na klawiaturze wpisz numer zamka, przy którym znajduje się rower, który chcesz wypożyczyć (od 1 do 14).
3. Na wyświetlaczu pojawi się też kod do linki zabezpieczającej (niezbędnym w sytuacji kiedy konieczne jest zablokowanie roweru poza stacją). Kod trzeba zapamiętać. (przychodzi on również SMS-em który otrzymałeś bezpośrednio po wypożyczeniu roweru. W przypadku jego utraty prosimy o kontakt z infolinią: 33 444 88 88).
4. Podejdź do roweru, naciśnij sensor blokady zwalniającej elektrozamek i ciesz się jazdą (na wykonanie wszystkich czynności masz 20 sekund).
JAK ZWRÓCIĆ ROWER BBBIKE?
1. Podjedź do wybranej stacji BBbike i włóż trzpień roweru, który jest pod koszykiem, do otworu w elektrozamku.
2. Upewnij się, że rower jest prawidłowo zaparkowany - spróbuj pociągnąć go w tył; jeśli nie możesz tego zrobić, to znaczy, że wszystko jest w porządku. Zwróciłeś rower poprawnie.

Status roweru możesz zawsze sprawdzić na terminalu bezpośrednio po zakończeniu wypożyczenia oraz aplikacji mobilnej.

CENNIK

Bezzwrotna opłata inicjalna: 10 zł

Za wypożyczenie roweru do 20 minut: 0,00 zł1
Za wypożyczenie roweru od 21 minut do 60 minut: 2,00 zł
Za rozpoczętą drugą godzinę wypożyczenia roweru: 3,00 zł
Za rozpoczętą trzecią godzinę i każdą kolejną rozpoczętą godzinę wypożyczenia roweru powyżej 4 godzin (do 12 godzin): 4,00 zł

Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia roweru: 200 zł
Opłata za kradzież, utratę, zniszczenie roweru: 3600 zł
admin

Komentarze