Strajk w Szkole Podstawowej nr 29 i Przedszkolu nr 40

8 kwietnia 2019 1401

Szkoła Podstawowa nr 29 i Przedszkole nr 40 - obie placówki oświatowe z Komorowic Krakowskich - przystąpiły do ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

Strajk w SP29 • fot. komorowice.pl


Dziś rozpoczął się strajk generalny w placówkach oświatowych. Do akcji protestacyjnej przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe z terenu miasta Bielska-Białej. Wśród nich jest Szkoła Podstawowa nr 29. Dziś do największej szkoły podstawowej w mieście przyszło zaledwie czterech uczniów, którzy spędzili dzień na świetlicy szkolnej.

Dyrektor podstawówki uspokaja rodziców, że zaplanowane na ten tydzień egzaminy gimnazjalistów odbędą się zgodnie z planem.

fot. komorowice.pl


Strajk prowadzony jest także w Przedszkolu nr 40 przy ulicy Komorowickiej.

- Pracownicy naszego przedszkola, w marcowym referendum, opowiedzieli się za przeprowadzeniem strajku. W związku z tym, przewidujemy że od dnia 8 kwietnia aż do odwołania, nie będziemy mieli możliwości zapewnienia dzieciom opieki i bezpiecznych warunków pobytu. Kierujemy do Państwa prośbę o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie w czasie, w którym przeprowadzany będzie strajk. Z góry dziękujemy Państwu za wyrozumiałość w tej trudnej dla nas sytuacji - czytamy w informacji wywieszonej na drzwiach Przedszkola nr 40.

Dyrektor przedszkola przypomina, że rodzice dzieci do lat ośmiu mają możliwość skorzystania z zasiłku opiekuńczego.

Do strajku nie przystąpiło natomiast Przedszkole nr 39 przy ulicy Mazańcowickiej.
admin

Komentarze