Ostatnie egzaminy w komorowickim gimnazjum
10 kwietnia 2019
2039
Dziś ostatni uczniowie Gimnazjum nr 14 przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Mimo prowadzonego przez nauczycieli protestu nie było żadnych problemów z przeprowadzeniem egzaminu.
Punktualnie o godzinie 9.00 gimnazjaliści rozpoczęli swój egzamin. Dziś zmierzyli się z testem z części humanistycznej. Jutro dostaną do rozwiązania sprawdzian z części matematyczno-przyrodniczej, a w piątek przyjdzie im rozwiązać test z języka obcego.
To ostatni egzamin gimnazjalny w historii placówki. Przypominamy, że gimnazja w polskim systemie oświaty pojawiły się ponownie 1 września 1999 roku. Pierwszym rocznikiem, który uczęszczał do gimnazjum, był rocznik 1986.
Przez Gimnazjum nr 14 w Bielsku-Bialej przewinęło się kilka tysięcy uczniów. W roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęło się wdrażanie reformy oświaty, a wraz z nim proces wygaszania gimnazjów. Ostatni gimnazjaliści opuszczą szkołę w Komorowicach Śląskich już za dwa miesiące.