Wojsko w Komorowicach! Miał przyjechać minister

23 maja 2019 2725

Od wczesnych godzin porannych strażacy z Komorowic Krakowskich i Komorowic Śląskich uczestniczą w działaniach przeciwpowodziowych. Dziś po południu do Komorowic przyjechało nawet wojsko.

Działania przy ulicy Za Kuźnią - 23.05.2019 • fot. komorowice.pl, 6 zdjęć


Strażacy z Komorowic Śląskich już po godzinie 4.00 zostali zadysponowani na ulicę Konwojową do zakładu Marbet, gdzie standardowo przy tak intensywnych opadach deszczu woda podmywała halę fabryczną.

O tej samej porze działania rozpoczęli strażacy z Komorowic Krakowskich. Prowadzono akcję na ulicy Barkowskiej oraz w rejonie ulic Sejmowej i Za Kuźnią. To właśnie tam sytuacja była najbardziej dramatyczna, gdyż woda wylała z koryta potoku Kromparek.Na miejsce zadysponowano Wojska Obrony Terytorialnej oraz żołnierzy z batalionu w Gliwicach. Woda opadła zanim przyjechali wojskowi. Co ciekawe na ulicę Za Kuźnią miał przyjechać minister Joachim Brudziński, jednak odwołano jego przyjazd.

Warto wspomnieć, że już we wtorek po południu strażacy z Komorowic Śląskich i Komorowic Krakowskich układali worki z piaskiem pomiędzy ulicą Sejmową a ulicą Za Kuźnią.

fot. bielsko.info
admin

Komentarze