Chodnik na ul. Barkowskiej?

3 sierpnia 2015 2338

Zakończyła się procedura przyjmowania projektów budżetu obywatelskiego. Zgłoszono przynajmniej trzy projekty inwestycji w Komorowicach Krakowskich, jednak ostateczną liczbę poznamy najwcześniej w połowie tygodnia.

Jeden z projektów zakłada budowę chodnika na 100-metrowym odcinku ul. Barkowskiej • fot. komorowice.pl


O pierwszym projekcie, dotyczącym budowy centrum rekreacji w parku przy ul. Św. Jana Chrzciciela, pisaliśmy w artykule "Centrum rekreacji w parku". W ostatnim czasie poznaliśmy dwa kolejne projekty złożone przez mieszkańców Komorowic Krakowskich.

Pierwszy dotyczy budowy chodnika na ulicy Barkowskiej. W myśl projektu ciąg pieszy miałby zostać zbudowany od parkingu przy zakładzie fryzjerskim po lewej stronie ulicy Barkowskiej do 100 metrów w kierunku ulicy Bystrej.

Autor kolejnego dzielnicowego projektu wnioskuje o zakup książek z dużą czcionką i audiobooków dla biblioteki w Komorowicach Krakowskich - filii Książnicy Beskidzkiej. Ma to rozwiązać problem ludzi z dysfunkcją wzrokową, którzy "kochają" czytać. Sprawi, że biblioteka stanie się nowoczesna, przyjazna, bliższa życiu. Uatrakcyjni ofertę dla czytających w fotelu i tych, którzy słuchają, jak inni czytają jadąc samochodem bądź wykonując prace domowe.

Przypominamy, że w dzielnicy może wygrać tylko jeden projekt. Ostateczną listę projektów zaakceptowanych do głosowania poznamy najwcześniej za kilka tygodni. Głosowanie odbędzie się na początku listopada
admin

Komentarze