Trwa głosowanie na projekty obywatelskie

26 września 2019 1610

Przypominamy, że do 1 października 2019 r. trwa głosowanie na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe złożone do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Choć w Komorowicach Krakowskich i Komorowicach Śląskich wnioskodawcy dogadali się ze sobą i podzielili budżet (150 tys. zł/osiedle) na poszczególne zdania, do realizacji projektów konieczne jest uzyskanie frekwencji w głosowaniu na poziomie 2%.

Jeden z projektów zakłada przedłużenie bieżni przy SP30 • fot. komorowice.pl


Mieszkańcy Komorowic Krakowskich, a także Komorowic Śląskich mogą głosować na dwa projekty osiedlowe. Każdy z nich musi uzyskać poparcie co najmniej 2% mieszkańców danego osiedla, o czym mówi zapis uchwały Rady Miejskiej.

- Za wybrany do realizacji uznaje się projekt osiedlowy, który uzyskał kolejno największą ilość głosów o ile uzyskał poparcie co najmniej 2% mieszkańców danego osiedla według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedzającego głosowanie - czytamy w uchwale.

Aby zrealizowano dwa projekty zgłoszone w Komorowicach Krakowskich, na każdy z nich głosy musi oddać co najmniej 165 osób. W przypadku Komorowic Śląskich liczba ta jest mniejsza. Na każdy z projektów w Śląskich zagłosować musi minimalnie 49 osób.

Projekty osiedlowe w Komorowicach Krakowskich:

Projekty osiedlowe w Komorowicach Śląskich:

Głosowanie na stronie www.obywatelskibb.pl.
admin

Komentarze