W Komorowicach znów odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy

9 listopada 2019 3659

Po raz drugi na placu im. Józefa Niemczyka odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Tym razem świąteczną atmosferę w centrum Komorowic Krakowskich będzie można poczuć w sobotę 7 grudnia.

Komorowicki Jarmark Bożonarodzeniowy - 22.12.2018 • fot. komorowice.pl, 31 zdjęć


Niektórzy z Was z pewnością pamiętają ubiegłoroczne wydarzenie pt. Jarmark Bożonarodzeniowy w Komorowicach? Pamiętacie wspaniałą atmosferę, płonące szczapy w koszach? Pokaz wypalania ceramiki na żywo, dokonany po mistrzowsku przez niezwykłą Edytę Malcer, wspomaganą dzielenie przez męża i syna? Smak grzanego wina, słodkich i ostrych potraw, herbaty, która nigdy nie smakuje tak wspaniale, jak właśnie na zimnie i w towarzystwie znajomych?

Pamiętają wzruszenie i radość przy występach naszych nieocenionych chórzystów Harfy, dzieciaków i młodzieży z Kontrastów, Pinokia i innych zespołów? No i pamiętają zapewne ulewę, w trakcie której deszcz padał prawie poziomo, a wiatr zrywał i przewracał namioty? Nie ma co ukrywać, dał on nam wtedy w kość...

I wszyscy, którzy tam byli, którzy doświadczyli tego przedwczesnego końca, pamiętają to uczucie
zawodu i niedosytu. Tyle pracy, przygotowań, tak wspaniała atmosfera, wszystko rozkręcało się tak
dobrze... A tu pogoda pokazała kto rządzi i ze względów bezpieczeństwa trzeba było zakończyć imprezę zdecydowanie przed czasem. Cztery zespoły nie doczekały się swoich występów...

Minął już rok i czas kontynuować to, co pogoda przedwcześnie nam przerwała! Czas zaradzić uczuciu niedosytu! Powrócić do tej pięknej atmosfery!

W sobotę 7 grudnia, czyli już za cztery tygodnie, Rada Osiedla Komorowice Krakowskie wraz ze Stowarzyszeniem Komorowice przy współpracy z Domem Kultury w Komorowicach, przy
nieocenionej pomocy Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego, OSP Komorowice Krakowskie, OSP Komorowice Śląskie, Szkoły Podstawowej nr 29 i Rady Osiedla Komorowice Śląskie, organizuje Jarmark Bożonarodzeniowy.

Bądźmy razem. Cieszmy się chwilą i sobą. Zasmakujmy już, u progu adwentu, w tych rodzinnych, cudownych Świętach Bożego Narodzenia. Na placu im. Józefa Niemczyka będzie można posłuchać występów na żywo, pośpiewać wspólnie kolędy, zjeść coś dobrego, wypić coś gorącego, podziwiać pomysłowość i wyobraźnię rękodzielników, kupić prezent, ale przede wszystkim - być razem! Spotkać znajomych. Porozmawiać z sąsiadem albo dawno niewidzianą koleżanką. Wszyscy mijamy się w pośpiechu, a tu będzie można zatrzymać się przez chwilę i po prostu być razem.

Stowarzyszenie Komorowice przygotowuje na tę okazję kolejny, już czwarty numer "Magazynu
Komorowice". Będzie można dostać również poprzednie jego numery.

Organizatorzy jarmarku zapraszają Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wystawić swoje rękodzieło, a także zaprezentować swoje talenty muzyczne na scenie, do kontaktu ze stowarzyszeniem pod adresem mailowym kontakt@komorowice.pl.

Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w godzinach 15.00-20.00.
Urszula Szabla / Stowarzyszenie Komorowice

Komentarze