[ZDJĘCIA] EkoSłupek przy ulicy Mazańcowickej

11 grudnia 2019 2266

Na wniosek Rady Osiedla Komorowice Śląskie w centrum dzielnicy przy ulicy Mazańcowickiej zainstalowano EkoSłupek. Urządzenie monitoruje stan jakości powietrza i odpowiednim kolorem informuje o tym, czy warto wychodzić na zewnątrz, czy lepiej zostać w domu.

EkoSłupek przy ulicy Mazańcowickiej • fot. komorowice.pl, 4 zdjęcia


EkoSłupek jest zaawansowanym urządzeniem do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła na terenach otwartych oraz w miejscu pracy. Został wyposażony w oświetlenie ledowe, które na podstawie wyników bieżących pomiarów stężenia pyłów zawieszonych, jak również innych zanieczyszczeń, przybiera barwę zgodną z Polskim Indeksem Jakości Powietrza, jak przedstawiono poniżej.

Rozwiązanie służy zwiększaniu świadomości społecznej jakości powietrza, a także ostrzega przed szkodliwymi dla zdrowia zanieczyszczeniami na terenach otwartych. Ponadto urządzenie może zostać wykorzystane do pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy, pozwalając zminimalizować ryzyko dla pracowników.

Szczegółowe wyniki pomiarów stężenia zanieczyszczeń w powietrzu dokonywanych przez urządzenie można odczytywać za pomocą aplikacji mobilnej AirSensor.
admin

Komentarze