Seria kosmetyków Valmont - poznaj sekret pięknej skóry

27 sierpnia 2021 954

Artykuł sponsorowany

Valmot jest ekskluzywną marką kosmetyków, która pojawiła się na rynku w 1984 r., a obecnie sprzedawana jest w wielu salonach kosmetycznych najwyższej klasy. Produkty tej marki zawierają w swoich składach specjalnie wyselekcjonowane, najbardziej wyszukane i innowacyjne składniki, które mają za zadanie zapobiegać oznakom starzenia. Używanie kosmetyków tej marki zapewnia natychmiastowe i trwałe rezultaty.Powstanie marki Valmont

Początkowo firma nie zajmowała się produkcją kosmetyków. Założona w 1905 r. przez doktora Widmera, klinika Valmont była pierwszym w Szwajcarii ośrodkiem, dedykowanym zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Jak na tamte czasy była bardzo nowocześnie wyposażona, m.in. w specjalne urządzenia do hydroterapii. Nic więc dziwnego, że z powodzeniem przyciągała największe sławy i osobowości, w tym koronowane głowy.

Kosmetyczna marka Valmont powstała 80 lat po założeniu kliniki i do dziś rozwija się prężnie w rękach rodziny Guillon: Didiera Guillon'a, prezesa i dyrektora artystycznego oraz Sophie Vann-Guillon, dyrektor operacyjnej. Firma czerpie ze szwajcarskiego dziedzictwa, rozumianego jako etyka, dyscyplina, precyzja, autentyczność, prestiż i lokalne umiejętności. Korzysta także z niezwykłych skarbów szwajcarskiej natury: esencji roślinnych oraz krystalicznie czystej alpejskiej wody lodowcowej, by powstały najwyżej jakości kosmetyki Valmot.

Sekret skuteczności kosmetyków Valmont

Produkty Valmont znane są z niezwykłej skuteczności, którą zawdzięczają doborowi najlepszych składników, stałym dążeniu do innowacji i najnowocześniejszym maszynom, narzędziom oraz technologiom ich wytwarzania.

Marka, zaabsorbowana niegdyś skutecznością preparatów zawierających kwas dezoksyrybonukleinowy w leczeniu ran i poważnych oparzeń, rozpoczęła własne badania nad jego zastosowaniem w produktach kosmetycznych. Odkryli wtedy, że DNA pochłania niepożądane dla skóry promieniowanie UVB, dzięki czemu chroni nas przed słońcem, a także nawilża cerę i pozwala na jej szybką regenerację. Zwalcza także wolne rodniki i stymuluje aktywność komórkową.

Dzięki opatentowanemu procesowi ekstrakcji budowa cząsteczkowa HP DNA (Highly Polymerized DNA) pozostała nienaruszona. Po dołączeniu trzech minerałów: magnezu, wapnia i sodu, powstał Triple DNA o udowodnionych przez Valmot właściwościach regenerujących i dotleniających. Badania się jednak na tym nie zakończyły i w roku 2012 doprowadziły do stworzenia liposomu DNA w drodze zestawienia Triple DNA z fosfolipidami, czyli składnikami błony komórkowej. Pozwoliło to marce Valmont osiągać niespotykane sukcesy w pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry.

Oferta marki Valmont - kosmetyki na każdą okazję

Na podstawie powyższych, ale także wielu innych odkryć, marka Valmont przygotowała szeroką ofertę produktów do kompleksowej pielęgnacji skóry twarzy i ciała, a również włosów. Preparaty Valmont skutecznie zwalczają oznaki starzenia się, doskonale pielęgnują skórę ciała, modelują sylwetkę, odżywiają włosy i z powodzeniem chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, pozwalając jednocześnie cieszyć się zdrową opalenizną.

Preparaty marki podzielone są na kilka linii. W ramach serii Rytuałów Piękna znajdują się preparaty linii nawilżającej, energetyzującej, rozświetlającej oraz ujędrniającej i przeciwzmarszczkowej.

Seria uzupełniająca zawiera w sobie natomiast preparaty do pielęgnacji ciała z linii Body Time Control, linię do pielęgnacji włosów, intensywne produkty specjalistyczne, linię przeciwsłoneczną, linię do skóry wrażliwej oraz produkty oczyszczające.

Najbardziej zaś ekskluzywną serią marki jest L'Elixir des Glaciers. Jest to dowód doświadczenia i najwyższej kompetencji Valmont w zakresie przeciwdziałania starzeniu się skóry. Dzięki niesamowicie bogatej formule, zawierającej lodowcową wodę i najwyższą z możliwych koncentrację DNA, produkty L'Elixir des Glaciers wypełniają każdą zmarszczkę i długo pozwalają cieszyć się młodą, promienną skórą. Kosmetyki na każdą okazję.