Targowisko przejdzie modernizację. Handel na placu

18 października 2021 2745

Targowisko w Komorowicach Krakowskich istnieje od bardzo dawna. Od kilkunastu lat pozbawione jest oficjalnego gospodarza. Wszystko wskazuje na to, że niebawem obiektem zaopiekuje się spółka Beskidzki Hurt Towarowy, która prowadzi giełdę w Wapienicy. Pod skrzydłami BHT targowisko ma przejść modernizację.

Targowisko przejdzie modernizację. Handel tylko na placu • fot. Marcin Kałuski / beskidzka24.pl


Pomysł zagospodarowana targowiska pojawił się w projekcie budżetu obywatelskiego, który jednakże nie został dopuszczony do głosowania ze względu na zbyt wysokie koszty. Koszt zrealizowania projektu BO znacznie przekraczałby kwotę przeznaczoną na projekt dzielnicowy.

W ostatnich dniach wpłynęła do Urzędu Miejskiego petycja od handlujących, aby miasto uporządkowało i poprawiło stan placu.

Decyzją wiceprezydenta Piotra Kuci, prezes Beskidzkiego Hurtu Towarowego, spółki, która zarządza giełdą w Wapienicy, rozeznał możliwość przejęcia prowadzenia targowiska przez BHT

fot. Marcin Kałuski / beskidzka24.pl


Wizję lokalną z prezesem Marcinem Szarkiem przeprowadziła pod koniec września radna Urszula Szabla. Drugi raz radna z Komorowic wraz z szefem Beskidzkiego Hurtu Towarowego spotkała się z handlującymi w sobotę 16 października.

- Koncepcja jest taka, że miasto wydzierżawi teren targowiska BHT za symboliczną opłatę, a ono dokona modernizacji, uporządkuje formę handlu, zatrudni gospodarza i będzie pobierało opłaty na koszty utrzymania. Nie będzie to działalność nastawiona na zysk, ale spółka musi osiągnąć przynajmniej zerowy bilans - informuje radna Urszula Szabla.

W niedalekiej przyszłości planowane jest spotkanie prezydenta Kuci i prezesa BHT z handlującymi.
Sprzedawcy są podzieleni. Niektórzy nie chcą zrezygnować z handlu wzdłuż ulicy Żabiniec i przenieść się na sam plac. Inni chcą modernizacji i są gotowi ponosić pewne koszty. Część obawia się opłat.
admin

Komentarze