Biedronka placówką pocztową. Zakupy w niedzielę

24 października 2021 2002

Klienci sklepu Biedronka w Komorowicach, którzy są zapisani do newslettera marketu, otrzymali informację, że w sklepie przy ulicy Komorowickiej 336B można odbierać przesyłki pocztowe przez 7 dni w tygodniu. W związku z tym market będzie czynny także w niedzielę.

fot. komorowice.pl


- Już teraz w Twojej Biedronce Bielsko-Biała ul. Komorowicka 336B odbierzesz przesyłki pocztowe przez 7 dni w tygodniu. Więcej informacji w sklepie - tak brzmi treść SMS-a, który kliencie sklepu w Komorowicach otrzymali w sobotę 22 października.

Co ciekawe kilka dni temu Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o zakazie handlu w niedzielę, która ma skończyć z takimi praktykami sieci handlowych. Nowe przepisy zakładają, że sklep będzie mógł być otwarty w niedzielę w przypadku, gdy przychody z usług pocztowych będą stanowić 40 procent przychodów obiektu w dniu wolnym od pracy. Zapis taki w praktyce oznacza zamknięcie wszystkich dyskontów w niedziele niehandlowe.

Ustawa wejdzie w życie po 3-miesięcznym vacatio legis, czyli od 1 lutego 2022 roku. Zapewne do tego czasu sklepy będą wykorzystywać lukę w prawie.
admin

Komentarze