Najlepsze blogi na temat Instagrama

15 listopada 2021 695

Artykuł sponsorowany

Instagram to w XXI wieku nie tylko miejsce kontaktu z bliskimi i możliwość podzielenia się swoimi zdjęciami ze znajomymi. Dzisiaj portal ten stał się miejscem do zarabiania zarówno przez znanych celebrytów, jak i osób, które poza aplikacją nie zdążyły jeszcze zaistnieć. Jak więc stworzyć profil, który odniesie sukces?Jak często dodawać treści, jaka tematyka jest obecnie najpopularniejsza, jak odpowiednio dbać i pozycjonować profil, by zdobywać nowych obserwatorów i móc zacząć zarabiać na swoim profilu? Pytań jest dużo, gdzie więc szukać odpowiedzi, porad i ciekawostek na temat Instagrama? Postaramy się dzisiaj przedstawić 3 najpopularniejsze blogi o Instagramie.

Wikigram.pl - Wikipedia Instagrama?

Wikigram.pl to blog założony przez polskiego specjalistę od marketingu Macieja Kaczmarka. Jest to zarówno miejsce, gdzie znajdziemy wyjaśnienie wielu pojęć niczym na Wikipedii, ale także wiele cennych porad.

Dowiemy się tam zarówno najprostszych rzeczy typu jak dodać zdjęcie na Instagrama z różnych platform (pc, android, iOS), jak odpowiednio dopasować takie zdjęcia, ale także poradniki jak zdobyć nowych obserwatorów, czy jak zarządzać relacjami i swipe-up'ami, by były odpowiednio czytelne dla widza i działały na korzyść prowadzonego profilu.

Jest tam też wiele badań i ciekawostek, np. o której najlepiej wrzucać zdjęcia na Instagrama - jak wiele osób już pewnie zauważyło, posty i zdjęcia wcale nie wyświetlają się chronologicznie, więc czy zarządzanie czasem dodawania ogłoszeń i postów jest ważny? Oczywiście - a rozwinięcie tego tematu i wiele innych ciekawostek można znaleźć na portalu Wikigram.pl.

Buzzup.pl czyli wszystko o portalach społecznościowych

Troszeczkę odmiennym portalem od wikigram.pl jest buzzup.pl. Jest to serwis ogólny o wszystkich najpopularniejszych portalach społecznościowym - Instagram, Facebook, TikTok, Messenger, ale także o wielu innych tematach z Internetu.

Znajdują się tu zarówno poradniki jak i najważniejsze informacje na temat portali - od tego jak założyć i usunąć konto, przez zdobywanie nowych obserwatorów na profil na Instagramie, aż po samorozwój, informacje prawne takie jak chociażby to, jak wiek wpływa na możliwość prowadzenia kont społecznościowych i zarabiania na nich oraz zarządzanie własnym serwisem internetowym.

Jest to zdecydowanie najbogatszy portal z trójki dzisiaj prezentowanych, który nie skupia się tylko na Instagramie, lecz porusza też wiele innych ciekawostek i trudnych tematów, których nie znajdziemy nigdzie indziej zarówno dla osób prywatnych jak i firm działających w Internecie.

Instabaza.pl - wszystko o Instagramie

O ile wikigram.pl to serwis typowo z poradnikami i informacjami na temat Instagrama, to instabaza.pl rozszerza te tematykę. Znajdziemy tu oczywiście poradniki na różne tematy dotyczące aplikacji, z których można wynieść nowe informacje, które mogą okazać się pomocne w zarządzaniu kontem na profilu społecznościowym.

Mocnym atutem portalu instabaza.pl są jednak inne narzędzia takie jak chociażby ranking najpopularniejszych kont na polskim Instagramie wraz z liczbą obserwujących osób, dzięki czemu można zapoznać się z aktualnymi trendami i najpopularniejszymi kontami w Polsce. Najlepiej przecież uczyć się od najlepszych, można popatrzeć w jaki sposób są zarządzane, jak wyglądają ich posty, hasztagi oraz relacje, ale przede wszystkim można znaleźć nowe, ciekawe profile, które nas zainteresują.

Dodatkowymi narzędziami dostępnymi na stronie są generator hasztagów oraz program do obróbki zdjęć. Taka optymalizacja postów pomoże przede wszystkim w odpowiednim pozycjonowaniu postów i konta wśród osób jeszcze nieobserwujących profilu. Zarządzanie hasztagami jest trudne z wielu względów - odpowiednia ich ilość to jedynie poprawność, kluczem do sukcesu jest użycie ich w odpowiedni sposób i wybór tych, które aktualnie są na czasie. Aktualizowany praktycznie w czasie rzeczywistym system generujący hasztagi odpowiednio zadba o każdy post.