SEP Kraków, ale kurs i egzamin zdalny

15 kwietnia 2022 534

Artykuł sponsorowany

Udział w kursie na uprawnienia elektryczne jest dla osób, które chcą pracować przy prądzie w zakresie eksploatacji, dozoru oraz pomiarów. Są one niezbędne przy obsłudze i zarządzaniu obsługa sieci, urządzeń i instalacji elektroenergetycznych. Sprawdź, jak możesz zdobyć uprawnienia elektryczne!Kursy SEP Kraków oprócz stacjonarnych zajęć mogą odbywać się w formie online. Nauka zdalna choć znana już od kilku lat miała swój wielki przełom w momencie pojawienia się pandemii. Od tego czasu osoby zainteresowane uprawnieniami G1, G2 i G3 mogą je zdobyć zdalnie zapisując się na kurs i egzamin online.

Jak wygląda kurs online?

Kurs elektryczny powinien zawierać wszystkie informacje dotyczące obsługi, montażu, konserwacji, remontu i kontroli-pomiarów urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Kurs taki powstał, aby przygotować kursanta do zdania egzaminu państwowego, który musi przeprowadzić akredytowana komisja kwalifikacyjna powołana przez Urząd Regulacji Energetyki. Kursy online na uprawnienia elektryczne mogą być w formie webinarów lub e-learingów, czyli samodzielnego kształcenia. Po ukończeniu nauki osoba może zapisać się na egzamin ustny łącząc się z komisją za pośrednictwem kamerki oraz mikrofonu w laptopie, telefonie lub komputerze. Kto może wziąć udział w kursie i egzaminie? Każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada minimum wykształcenie podstawowe.

Od kogo wymaga się posiadania kwalifikacji SEP?

Obowiązkowe uprawnienia elektryczne SEP Kraków regulują przepisy, a dokładnie „Prawo Energetyczne oraz rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 roku (Dz. U. Nr 89, poz. 828 z późn. zm.).

Każdy montażysta, operator, konserwator instalacji, urządzeń oraz sieci elektroenergetycznych, gazowych i energetycznych musi posiadać kwalifikacje, które są potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Jakie są zalety kursu i egzaminu online?

Kursy i egzaminy w formie zdalnej to zdecydowanie jedna z najwygodniejszych form poszerzania swoich umiejętności i kwalifikacji z każdego dowolnego miejsca na całym świecie. Jeśli nie masz czasu na dojazdy, nie chcesz tracić pieniędzy na podróże to nauka online jest świetnym rozwiązaniem. Oprócz plusów finansowych i czasowych kurs i egzamin online to przyswajanie wiedzy w swoim tempie, bez presji grupy. To od Ciebie zależy ile czasu przeznaczysz na naukę i w jak szybko ukończysz kurs. Jeśli, więc chcesz zdobyć uprawnienia SEP Kraków, ale nie chcesz tego robić stacjonarnie zachęcamy do skorzystania z formy online.

Dowiedz się także jak zrobić kurs elektryka online.