Jak przygotować podłożę pod halę namiotową?

20 kwietnia 2022 535

Artykuł sponsorowany

Przedsiębiorcy stale szukają sposobu na maksymalizację efektywności i wydajności swoich przedsiębiorstw, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Dynamiczny rozwój technologii oferuje coraz ciekawsze rozwiązania powszechnych problemów, dlatego warto zastanowić się nad stosowaniem takich propozycji, jak coraz popularniejsze hale namiotowe. Posiadają one szereg zalet (tj. brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę w przypadku budynków tymczasowych, które powstaną na krócej niż 180 dni). Podłoże pod halę namiotową - wszystko, co warto wiedzieć

Nie każdy zdaje sobie sprawę jednak z tego, że hale namiotowe również potrzebują odpowiedniego przygotowania terenu. Bez tego ich konstrukcja prawdopodobnie nie będzie stabilna i bezpieczna. Co zatem należy zrobić, by efekt był maksymalnie satysfakcjonujący? W poniższym materiale przygotowaliśmy kilka bardzo istotnych informacji, które odpowiedzą na Twoje pytania. 
 
Hale namiotowe to konstrukcje, które powstają z wykorzystaniem lekkich i elastycznych profilii aluminiowych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że muszą być one odpowiednio przytwierdzone do podłoża, gdyż są one dużo lżejsze niż hale stalowe czy tradycyjne obiekty murowane. Bez odpowiedniego montażu, warunki atmosferyczne mogły by stanowić dla nich zagrożenie, dlatego warto wyeliminować ten problem już na etapie planowania całej inwestycji. Nośność hal namiotowych musi spełniać założone wymagania projektowe, które wynikają z przepisów budowlanych i odgórnie ustalonych norm. 
 
Wizja lokalna i analiza specyfiki geologicznej gruntu to obowiązkowe elementy procesu prac przygotowawczych. Dopiero na ich podstawie należy przejść do dalszego etapu, jakim jest wypoziomowanie terenu i zastosowanie kostki brukowej, która będzie posiadać podbudowę dostosowaną do przenoszenia reakcji zawartych w dokumentacji.

Hale namiotowe bez tajemnic - skorzystaj z pomocy ekspertów

Potrzebujesz wsparcia ekspertów, którzy pomogą rozwiązać każdy Twój problem z inwestycją w hale namiotowe? Firma Namplan to przede wszystkim zespół doświadczonych specjalistów, którzy z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania. Pomogą oni również w realizacji projektu, dlatego warto przed ostatecznym podjęciem decyzji o inwestycji, skontaktować się z nimi celem wsparcia procesu budowy hali namiotowej. 
 
Oczywiście przygotowanie podłoża pod hale namiotowe, leży po stronie inwestora. Niemniej jednak Namplan oferuje sam zakres usług związanych z montażem i demontażem hal namiotowych. Zespół pracowników pomoże więc teoretycznie opracować plan działania związany z przystosowaniem terenu pod obecność hali.