„Nim Wstanie Dzień” - spektal o Krzysztofie Komedzie Trzcińskim

26 kwietnia 2022 681

Artykuł sponsorowany

„Nim Wstanie Dzień” to spektakl o wybitnym, polskim artyście XX wieku Krzysztofie Komedzie Trzcińskim.Krzysztof Komeda Trzciński (1968 r.) zmarł w Warszawie w wieku niespełna 38 lat na skutek wypadku, któremu uległ kilka miesięcy wcześniej w Stanach Zjednoczonych, jego śmierć to wciąż jedna z największych strat, jakie poniosła polska kultura w XX wieku. Ten wybitny kompozytor muzyki filmowej, pianista jazzowy, popularny i szanowany na całym świecie w latach 60., stworzył m.in. album o nazwie Astigmatic, który uznawany jest za jeden najwybitniejszych polskich albumów muzycznych ubiegłego wieku. Jednakże największą sławę i rozpoznawalność przyniosła mu współpraca z reżyserem Romanem Polańskim, do którego filmów, takich jak Dziecko Rosemary, Nieustraszeni pogromcy wampirów czy Nóż w wodzie komponował muzykę.

„Nim wstanie dzień” to unikalne połączenie koncertu jazzowego na żywo i intymnej sztuki monodramu ilustrowanej animacjami i wizualizacjami. Główna rola przypadła Michałowi Koseli z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Całość występu dopełniają animowane multimedia przygotowane przez Agatę Szubę, a także muzyka jazzowa w wykonaniu znakomitych muzyków. Ten interdyscyplinarny spektakl w reżyserii Krzysztofa Witkowskiego, upamiętniający wielkiego mistrza muzyki jazzowej, odbędzie się we Wrocławiu (Sala Koncertowa Radia Wrocław) w rocznicę 91. urodzin Krzysztofa Komedy, czyli 27 kwietnia. Następnie 28 kwietnia spektakl będzie można obejrzeć w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów muzyki jazzowej z terenu woj. dolnośląskiego i nie tylko. Warto odnotować, że TVP Kultura to patron medialny tego przedsięwzięcia.
 
Data i miejsce:
27 kwietnia 2022, godz. 20.00, Sala Koncertowa Radia Wrocław, aleja Karkonoska 10, Wrocław

28 kwietnia 2022, godz. 19.00
Kinoteatr ZBYSZEK
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,
ul. Świdnicka 23, Dzierżoniów

Bilety:
w cenie od 40 do 60 zł do nabycia na stronie www.nimwstaniedzien.pl oraz w punktach stacjonarnych:
Księgarnia Książnica ul. Świdnicka 49
Księgarnia PWN ul. Kuźnicza 56
Sklep Muzyczny Ragtime ul. Traugutta 15
Sklep Muzyczny Riff ul. Piłsudskiego 28

Organizatorami spektakli są: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green. Projekt współfinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.