Płyty granitowe płomieniowane - popularny wybór klientów

8 maja 2022 907

Artykuł sponsorowany

Firma Impekstir to wieloletni lider wśród dostawców wyrobów z granitu. Specjalizacja przedsiębiorstwa obejmuje prefabrykowane kamienne materiały drogowe oraz produkty dla budownictwa ogólnego. Impekstir posiada w ofercie krajowe, oraz importowane kostki, krawężniki i płyty tarasowe z granitu.Płyty chodnikowe, drogowe i płytki granitowe

W ofercie firmy są granitowe płyty chodnikowe, drogowe i płytki tarasowe w szerokiej palecie kolorów. Za sprawą swych właściwości użytkowych wykorzystane są jako materiał do tworzenia elewacji, podłóg oraz schodów, a także tarasów czy podjazdów. Do cech wyróżniających rozwiązania należą: wysoka jakość wykonania, wyjątkowe walory estetyczne oraz szeroka oferta dostępnych rozwiązań. Zastosowanie granitowych płyt tarasowych ułatwi realizację dowolnych fantazji aranżacyjnych związanych z tworzeniem okładzin różnego typu. Płyty granitowe nadają elegancji, trwałości i szlachetności powierzchniom wewnętrznym i zewnętrznym (posadzki, chodniki, elewacje)

Płyty granitowe - produkty o wysokich walorach

Do zalet produktów firmy Impekstir należy również łatwość ich konserwacji. Płyty tarasowe z granitu mogą być poddane różnym procesom wykończenia, dzięki którym uzyskamy bardziej lub mniej gładkie powierzchnie, mowa o: płomieniowaniu, młotkowaniu, piaskowaniu, groszkowaniu, szlifowaniu czy polerowaniu.

Płomieniowanie to najbardziej popularny rodzaj wykończenia stosowany przede wszystkim w wykończeniu zewnętrznych powierzchni, na podjazd, chodnik, parkingi. Powierzchnia taka jest szorstka i antypoślizgowa. Płyta granitowa płomieniowana zapewnia bezpieczeństwo podczas poruszania się i tym samym minimalizuje ryzyko upadku. Dzięki temu produkty granitowe płomieniowane mogą być stosowane w miejscach narażonych na oblodzenie bądź kontakt z wodą. Płyty granitowe mogą posiadać również bardziej gładkie wykończenie, które uzyskamy w procesie szlifowania lub polerowania. Wówczas znajdują zastosowanie przede wszystkim we wnętrzach budynków, do wykończenia podłóg, parapetów czy schodów.Płyty granitowe chodnikowe

Granit, w tym płyty granitowe, znajduje częste zastosowanie w obiektach o charakterze publicznym jako okładzina ścian i posadzek, gdyż łatwo go utrzymać w czystości. Jest odporny na trudne warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, jego nasiąkliwość jest bardzo niska. Powierzchnie granitowe z łatwością można wyczyścić za pomocą myjki ciśnieniowej.