Szkoła Podstawowa nr 29 potrzebuje nowego boiska

9 maja 2022 1478

To jedna z największych szkół w Bielsku-Białej. Jednak Szkoła Podstawowa nr 29, bo o niej mowa, nie posiada odpowiedniej infrastruktury sportowej. Jak zapewnia bielski Ratusz, trwają prace, by ten stan rzeczy zmienić.Szkoła Podstawowa nr 29 to jedna z największych szkół w Bielsku-Białej - zauważyła radna Urszula Szabla. Jak jednak podkreśliła, placówka nie posiada zadowalającego zaplecza sportowego.

- Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne jest, aby umożliwić dzieciom ruch, szczególnie na świeżym powietrzu. Dlatego zwracam się z prośba o pana prezydenta o wybudowanie boiska sportowego na terenie przynależnym do szkoły - zaapelowała przedstawicielka mieszkańców miasta.W odpowiedzi Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej zapewnił, że miasto "dokłada wszelkich starań, by w jak największym stopniu modernizować czy rozbudowywać infrastrukturę sportową w tym zakresie".

- W 2020 roku Wydział Inwestycji zlecił wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na modernizację niesprawnego boiska sportowego zlokalizowanego na terenie Szkoły Podstawowej nr 29 przy ul. Czereśniowej 20 w Bielsku-Białej. Ze względu na inne, pilne inwestycje miejskie nie doszło jednak do realizacji tego zadania. Obecnie kosztorysy zostały zaktualizowane i trwa analiza możliwości modernizacji przedmiotowego boiska - poinformował wiceprezydent.Jak dodał, w przypadku pozyskania odpowiednich środków, uruchomiona zostanie procedura przetargowa mającą na celu wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

- Zaznaczam również, że w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021 została opracowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa rewitalizacji przestrzeni sportowo-rekreacyjnej w nawierzchni poliuretanowej, również na terenie tejże szkoły. W najbliższych tygodniach zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na przeprowadzenie rewitalizacji - zapewnił przedstawiciel bielskiego Ratusza.
adminźródło: bielsko.info

Komentarze