Najwydajniejsze systemy klimatyzacyjne stosowane w halach przemysłowych

27 czerwca 2022 385

Artykuł sponsorowany

Obiekty przemysłowe o dużej powierzchni muszą posiadać efektywny system chłodzenia i wentylacji, który umożliwi zachowanie właściwej temperatury oraz wilgotności powietrza. Na halach przemysłowych często znajduje się specjalistyczny sprzęt lub produkty, które muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach klimatycznych, a pracujący przy nich ludzie nie mogą być narażeni na przegrzanie lub kontakt ze zbyt suchym powietrzem. Dlatego w takich miejscach warto stosować wydajne i niezawodne systemy klimatyzacyjne. A jak wybrać najlepsze rozwiązanie?Jakie cechy powinien mieć dobry system klimatyzacyjny?

Na halach przemysłowych zwykle panują trudne warunki i jeśli dany system klimatyzacyjny ma się sprawdzić, to powinien odznaczać się odpowiednimi parametrami. Przede wszystkim musi być zbudowany z materiałów odpornych na wysokie temperatury i na korozję. Poza tym powinien móc sprawnie pracować w szerokim zakresie temperatur od -40°C do nawet +70°C. Dodatkowo taki system musi być wydajny i nie może za bardzo obciążać istniejącej instalacji oraz powinien umożliwiać szeroki zakres obróbki powietrza. Co ważne szukając idealnego rozwiązania, można rozważyć wybór konstrukcji wieloblokowej lub monoblokowej. Przy czym konstrukcję wieloblokową będzie można dowolnie skonfigurować, natomiast montaż konstrukcji monoblokowej jest zdecydowanie szybszy i prostszy.

Kompaktowa centrala podwieszana z odzyskiem ciepła

Kompaktowa centrala EVO-T+ z wymiennikiem przeciwprądowym CPR lub obrotowym RR to stosunkowo niewielkie i bardzo wydajne urządzenie, które można z powodzeniem zastosować nie tylko w hali przemysłowej, ale także w sklepach, pralniach, restauracjach, a nawet w domkach jednorodzinnych. Model ten pracuje na powietrzu zewnętrznym, a źródłem energii jest prąd elektryczny. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom i funkcji podwieszenia EVO-T+ można szybko zamontować w dowolnie wybranym miejscu, a obsługa tego urządzenia jest intuicyjna i nie zajmuje wiele czasu. Ponadto EVO-T+ łatwo wtapia się w otoczenie i nie zwraca na siebie uwagi dzięki względnie cichej pracy, dlatego ten model jest chętnie wykorzystywany do klimatyzowania biur, sklepów, jak również ekskluzywnych apartamentów.

Modułowe centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne

Szukając kompleksowego systemu do wentylowania i klimatyzowania wielkopowierzchniowej hali przemysłowej, warto rozważyć modułowe centrale z serii EVO-P, ponieważ są zbudowane z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur. Na uwagę zasługuje przede wszystkim specjalnie zaprojektowany szkielet o wysokiej odporności antykorozyjnej, użycie wytrzymałych paneli termicznych, solidna rama nośna i pojemne tacki ociekowe. Centralę EVO-P wyposażono także w wygodne prowadnice, przepustnice i króćce elastyczne. Tak przygotowana konstrukcja umożliwia uzyskanie znacznego odzysku ciepła i posiada wiele praktycznych funkcji typu:
  • oddzielenie strumienia powietrza nawiewanego i wywiewanego
  • redukcja hałasu
  • filtry eliminujące uciążliwe zanieczyszczenia
  • nowoczesne moduły chłodnicze
  • chłodnice z bezpośrednim odparowaniem

Systemy klimatyzacyjne z serii EVO-P mogą mieć zastosowanie w przemyśle przetwórczym, chemicznym, a nawet na dużych pływalniach i basenach.

Sprawdzone systemy klimatyzacyjne powinny odznaczać się nie tylko ponadprzeciętną trwałością, ale muszą również posiadać certyfikaty, które poświadczą o ich jakości i spełnianiu najwyższych standardów. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych modułów, od których będzie zależała prawidłowa i efektywna praca danego zakładu produkcyjnego.