Panele SPC - charakterystyka

18 lipca 2022 406

Artykuł sponsorowany

Czym są panele SPC? Gdzie warto je stosować? Jakie cechy charakteryzuje to rozwiązanie? I czy warto wybrać panele winylowe do wykończenia podłogi w swoim domu lub mieszkaniu?

Panele SPC to jedno z nowoczesnych rozwiązań, które można zastosować do wykończenia podłóg. Być może niektórzy znają je pod określeniem paneli winylowych. Czym wyróżniają się na tle innych rozwiązań, jak płytki ceramiczne, panele laminowane czy podłogi drewniane? I czy będą dobrym rozwiązaniem do wykończenia Twojego mieszkania lub domu? Zachęcamy do lektury!

Panele SPC - charakterystyka

Panele winylowe wyróżniają się szczególną konstrukcją. Są to bowiem podłogi z rdzeniem ceramicznym, w skład którego wchodzą trwałe polimery i kompozycja naturalnych minerałów skalnych. Stąd zresztą wzięło się określenie SPC - pochodzi ono od angielskiego Stone Polymer Composite, co w wolnym tłumaczeniu oznacza kompozyt polimerowo-kamienny.

Dzięki takiej budowie, panele SPC cechują się z jednej strony dużą twardością, co przekłada się na wytrzymałość, a z drugiej dużym profilem bezpieczeństwa. Jest to bowiem rozwiązanie pozbawione formaldehydu, co sprawia, że są przyjazne dla alergików, a także, że można poddać je recyklingowi.

Wyróżnikiem paneli winylowych jest także ich górna warstwa. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji, wzory paneli SPC cechują się ogromnym zróżnicowaniem. Np. wśród paneli dostępnych na stronie the-floor.pl znajdziemy zarówno nowoczesne, jednokolorowe panele, jak także dekory idealnie imitujące różne rodzaje i odcienie drewna czy też naturalny kamień. Każdy na pewno będzie w stanie znaleźć wzór, który najbardziej mu odpowiada.

Najbardziej uniwersalne rozwiązanie

Jednym z głównych wyróżników paneli winylowych wobec innych dostępnych na rynku rozwiązań, jest ich uniwersalność. Dzięki swoim cechom doskonale sprawdzą się w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Będą stanowić piękną ozdobę salonu czy sypialni, wprowadzając piękny, naturalny klimat. Stworzą wyjątkowe możliwości aranżacyjne w kuchni czy łazience, bowiem panele SPC The Floor są w 100% wodoodporne i można bez wahania montować je w pomieszczeniach, gdzie podłoga jest narażona na zachlapanie. Świetnie sprawdzą się także w intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach: przedpokojach, holach czy różnego rodzaju pomieszczeniach gospodarczych, gdyż są niezwykle trwałe i odporne na ścieranie.

Do tych wszystkich zalet, należy dodać jeszcze, że panele winylowe świetnie sprawdzają się przy ogrzewaniu podłogowym, gdyż szybko oddają ciepło do pomieszczenia. Co więcej, system mocowania na klik zapewnia szybki i czysty montaż, a podłoga jest gotowa do użytkowania niemal od razu po zakończeniu prac. Podsumowując, panele winylowe The Floor:
  • są w 100% wodoodporne;
  • są niezwykle trwałe i odporne na ścieranie;
  • można łatwo zamontować bez konieczności brudzenia i klejenia, dzięki montażowi na klik
  • doskonale nadają się do montażu na ogrzewaniu podłogowym;
  • przyjazne dla środowiska, są wykonane w dużej części z naturalnych materiałów, nadają się do recyklingu;
  • posiadają bogate wzory i dekory, m.in. imitujące naturalne materiały.


Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad tym, jaką podłogę wybrać do swojego domu lub mieszkania, koniecznie odwiedź stronę the-floor.pl. Bogaty wybór wzorów sprawi, że ewentualne wątpliwości zostaną błyskawicznie rozwiane.