Skuteczna optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych

7 września 2022 413

Artykuł sponsorowany

Masz biznes w internecie i chcesz dotrzeć do nowych klientów, ale nie wiesz jak? Przeniesienie biznesu do sieci to dopiero pierwszy krok - teraz czas na znalezienie odbiorców. Jak skutecznie dotrzeć do klientów? Jeżeli Twój klient szuka w internecie produktu lub usługi, w pierwszej kolejności skorzysta z wyszukiwarki i w 97% przypadków będzie to wyszukiwarka Google. Niemal każdy użytkownik w Polsce wyszukuje informacje w Google i to właśnie tam są Twoi potencjalni klienci. Miliony konsumentów szuka produktów, usług, opinii i inspiracji w wyszukiwarce Google - nie może tam zabraknąć i Twojej firmy. Po co w takim razie jest Ci potrzebne pozycjonowanie strony? I czym jest to tajemniczo brzmiące SEO?Co to jest SEO?

SEO (Search Engine Optimization) to optymalizacja strony mająca na celu poprawę jej widoczności (pozycjonowanie strony) w naturalnych wynikach wyszukiwania Google. Polega to na zrównoważonym połączeniu działań on-site (na stronie) i off-site (poza stroną). Co to oznacza w praktyce? SEO to cały zespół działań na stronie www oraz poza nią, które mają na celu poprawę pozycji Twojej strony internetowej w wyszukiwarce. Budując stronę atrakcyjną dla robotów Google i dla użytkownika, budujesz równocześnie silną pozycję swojej marki na tle konkurencji. Jak działa skuteczne pozycjonowanie strony? Jeżeli jesteś na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania, użytkownik widzi Twoją stronę i klika w link. Większy ruch na stronie generuje większą szansę sprzedaży. Wysokie pozycje bezpośrednio przekładają się więc na wyniki. Dzięki temu sprzedajesz więcej i przyciągasz do siebie nowych i powracających użytkowników.

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Firma Funkymedia uważa, że usługi SEO powinny być bazą działań marketingowych każdego biznesu, który działa w internecie i ma swoją stronę www. Skuteczne pozycjonowanie strony - lepsza widoczność serwisu - zwiększenie sprzedaży.

Jak poprawić pozycję strony w Google?

Aby można było mówić o skutecznym pozycjonowaniu strony www, każdej powierzonej stronie należy poświęcić sporo uwagi. Niewiele osób wie, że pozycjonowanie stron www rozpoczyna się od wnikliwej analizy serwisu i oceny technicznych możliwości. Na skuteczne pozycjonowanie stron internetowych składa się wiele czynności, wykonywanych przez specjalistów.

Co dokładnie obejmuje pozycjonowanie strony internetowej?

Czynności związane z skutecznym pozycjonowaniem stron www można podzielić na działania przeprowadzane bezpośrednio na stronie on-site oraz po za stroną off-site. Do procesu pozycjonowania podchodzimy kompleksowo - podejmujemy działania on-site i off-site.

  • On-site to działania podejmowane bezpośrednio na Twojej stronie internetowej z uwzględnieniem czynników rankingowych. Możemy do nich zaliczyć aspekty techniczne, takie jak optymalizacja kodu źródłowego strony lub struktury czy zwiększenie szybkości ładowania, czyli elementy, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka dla użytkownika. Jednak optymalizacja on-site to nie tylko ukryte w kodzie technikalia. To też elementy, które możesz od razu zauważyć na stronach internetowych - optymalizacja contentu czy publikowanie nowych treści wysokiej jakości. Nad tymi aspektami masz pełną kontrolę, bo możesz zmienić je z poziomu serwisu.
  • Off-site to wszystkie działania, które wspierają optymalizację z zewnątrz - link building czy artykuły sponsorowane. Linki prowadzące do pozycjonowanej domeny muszą mieć wysoką jakość, a więc pochodzić ze stron o dobrej reputacji (Domain Rating), aby przynieść korzyści Twojej stronie.


Funkymedia kompleksowo podchodzi do współpracy z klientem i optymalizacji serwisu. W pozycjonowaniu stron www wprowadzamy na stronie niezbędne zmiany optymalizacyjne: uzupełniamy meta tagi, modyfikujemy treść, tak by zawierała pozycjonowane frazy i była atrakcyjnym źródłem informacji zarówno dla użytkownika, jak i robota Google. Działanie off-site obejmuje budowanie zróżnicowanego profilu wysokiej jakości linków prowadzących do Twojej strony internetowej. Tylko kiedy połączymy te wszystkie czynności, możemy mówić o skutecznym pozycjonowaniu strony.