Otrzymałeś odszkodowanie OC? Dostaniesz dopłatę!

12 września 2022 483

Artykuł sponsorowany

Jeśli w ciągu 3 ostatnich lat ubezpieczyciel wypłacił Ci odszkodowanie z OC sprawcy, to możesz wnioskować o dopłatę. Jak to zrobić?O co chodzi z dopłatą do odszkodowania?

Dopłata to propozycja dla osób, którzy otrzymali z OC sprawcy odszkodowanie za szkodę na pojeździe. Niemal każde odszkodowanie jest zaniżone - tak wynika ze statystyk firmy odszkodowawczej Helpfind.

Aż 99% kosztorysów napraw pojazdów, które analizujemy zawiera nieprawidłowości, które są powodem wypłacania zaniżonych odszkodowań OC. Niestety nadal wiele osób nie wie, że przedstawiony przez towarzystwo kosztorys może być nieprawidłowo sporządzony, tj. uwzględnia ceny sporo tańszych zamienników, zamiast części oryginalnych - podkreśla Joanna z helpfind.pl.

Dopłata do odszkodowania to propozycja dla osób, które nie chcą toczyć co najmniej kilkumiesięcznej batalii z towarzystwem ubezpieczeniowym. To zajmuje sporo czasu, a ponadto wiąże się z kosztami - do odwołania od decyzji ubezpieczyciela warto załączyć opinię niezależnego rzeczoznawcy samochodowego, której cena wynosi kilkaset złotych. Więcej o odwołaniu od decyzji ubezpieczyciela można przeczytać tutaj: https://totwojakasa.pl/odwolanie-od-decyzji-ubezpieczyciela/

Kiedy możliwe jest uzyskanie dopłaty?

Uzyskanie dopłaty jest możliwe jeżeli: odszkodowanie zostało zaniżone, od wydania decyzji o przyznaniu świadczenia nie minęły jeszcze 3 lata, nie została zawarta ugoda z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Dla uzyskania dopłaty nie ma znaczenia, czy szkoda jest sklasyfikowana jako częściowa czy całkowita. Wpływu na uzyskanie dopłaty nie ma także to, czy pojazd został już naprawiony, czy też w ogóle naprawa nie jest planowana. Więcej o dopłacie: https://helpfind.pl/doplata-do-odszkodowania

Procedura dopłaty - jak to wygląda?

Procedura dopłaty jest prosta i szybka - zamyka się nawet w ciągu kilku dni. Pierwszy krok to wysłanie dokumentów do analizy, która w Helpfind jest całkowicie bezpłatna. Należy przesłać kosztorys naprawy pojazdu oraz decyzję ubezpieczyciela.

W ciągu 2-3 dni roboczych otrzymasz wyniki analizy sprawy. Prawdopodobnie zostanie Ci zaproponowana dopłata do odszkodowania. To, ile wynosi kwota dopłaty jest zależne od kilku kwestii. Głównie zależy od tego, jakie nieprawidłowości znajdują się na kosztorysie. Wpływ na wysokość dopłaty ma również marka, model i rocznik pojazdu. Przelew jest realizowany w ciągu kilku dni od momentu zawarcia umowy. Jak widać proces dopłaty nie jest skomplikowany i nie wymaga jakiegoś większego zaangażowania ze strony osoby poszkodowanej. Więcej informacji: https://helpfind.pl/