Apartamenty w Szczyrku

14 września 2022 398

Artykuł sponsorowany

Gdy pojawia się potrzeba noclegu, pierwszym, co przychodzi na myśl, jest hotel. Tak, to najczęściej wybierane miejsce na pobyt. Tymczasem pod względem warunków i ogólnej wygody apartamenty na wynajem często przewyższają pokoje hotelowe. Co oferują i dlaczego warto się w nich zatrzymać?Apartament to cisza i spokój

Tłum w hotelowym lobby, pełne stoliki w restauracji, ciągły ruch na korytarzach, usługa sprzątania - to nieodłączny element pobytu w hotelach, który w pewnych sytuacjach może okazać się uciążliwy. Kiedy? Np. na wyjeździe z małymi dziećmi. Duży ruch i ciągły hałas mogą je rozpraszać, powodować przebodźcowanie i związany z tym niepokój. Jeśli wolisz ciszę, spokój i bardziej kameralną atmosferę, też możesz nie czuć się zbyt komfortowo w takim miejscu. Dlatego świetną alternatywą są apartamenty. Ich ilość w budynku jest ograniczona (zwykle do kilkunastu), więc ruch gości jest mniejszy, obsługa pojawia się rzadko lub wcale, a formalności związane z wynajmem są ograniczone do minimum.

Apartament to przestrzeń

Metraż apartamentów jest zdecydowanie większy niż pokoi hotelowych. Mieszkania są zwykle dwu-, trzypokojowe, więc każdy znajdzie w nich kąt dla siebie. Oddzielna sypialnia sprawia, że bez problemu może zatrzymać się w nich grupa znajomych, a każda z par będzie mogła liczyć na odrobinę prywatności. To samo dotyczy rodziców, którzy zamierzają spędzić trochę czasu tylko we dwoje.

Apartament to swoboda i elastyczność

Pobyt w hotelu rządzi się pewnymi prawami. Jeżeli w cenę pobytu wliczone są serwowane posiłki, to trzeba będzie dostosować się do harmonogramu ich wydawania i stawić się o konkretnej porze na jadalni/w restauracji. Zwykle o 22.00 następuje cisza nocna, więc nie można korzystać z niektórych atrakcji np. wyjścia na taras czy sali z kominkiem, jeżeli taka funkcjonuje w obiekcie. Do tego przeważnie w godzinach przedpołudniowych odbywa się sprzątanie pokoi, więc na ten czas dobrze byłoby opuścić lokum. Pobyt w apartamencie nie narzuca takich ograniczeń. Zamiast tego oferuje pełnię swobody i elastyczność w zakresie planu dnia, posiłków i sposobu spędzania wolnego czasu.

A jeśli już jesteśmy przy tej ostatniej kwestii, to doskonale zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób dostępność umilających pobyt rozrywek ma niebagatelne znaczenie. Ich brak lub ograniczony dostęp do nich często przesądza o tym, że rezygnują z wynajmu apartamentu na rzecz hotelu. Tymczasem coraz powszechniejszą praktyką staje się zapewnianie gościom apartamentów możliwości korzystania z hotelowych atrakcji. Takie rozwiązanie stosuje m.in. Meta Apartments, gdzie goście mają do dyspozycji basen z jacuzzi, strefę Wellness, SPA, restaurację, pokój zabaw dla dzieci i klub muzyczny.

Jeżeli chodzi o wspomniane apartamenty w Szczyrku, to są warte uwagi także ze względu na lokalizację. Budynek położony jest tuż u podnóża góry Skrzyczne, w bliskim sąsiedztwie kolejki, co dla miłośników szusowania po stoku stanowi nie lada udogodnienie. Do tego dołożyć trzeba wspaniałe widoki górskiej panoramy, które można podziwiać nie tylko z balkonów, ale i przez ogromne przeszklenia zastosowane w każdym z mieszkań.

Apartament to domowy klimat

Nie da się ukryć, że wygląd apartamentu i jego wyposażenie pozwalają poczuć się jak u siebie. Osobna sypialnia, salon z doskonale doposażonym aneksem kuchennym, wydzielona strefa jadalniana i łazienka - dosłownie jak w małym mieszkaniu. Jeśli chcesz na wyjeździe stworzyć domową atmosferę, głównie z uwagi na dzieci, albo czujesz się lepiej w „rodzinnym” otoczeniu, apartament będzie jak znalazł.

Apartament to oszczędność pieniędzy

I na koniec - finanse. Wynajem apartamentu to nierzadko budżetowe rozwiązanie. Koszt najmu rozkłada się na kilka osób. Poza tym jego wysokość niejednokrotnie oscyluje w granicach ceny za wynajem pokoju hotelowego, z tym że warunki i standard w apartamencie są znacznie lepsze. Więcej korzyści za tę samą lub podobną cenę? Jak najbardziej!

Apartamenty na wynajem zapewnią ciszę, spokój, prywatność i wygodę na poziomie, na jaki nie mógłbyś liczyć w hotelu. Weź to pod uwagę przy planowaniu kolejnego wyjazdu!