Pisuary firm Koło i Roca - dostępne w hurtowni hydraulicznej Proterm!

28 września 2022 357

Artykuł sponsorowany

Do gamy ceramicznych urządzeń sanitarnych w sposób zdecydowany dołączyły pisuary, które jeszcze do niedawna znajdowały się głównie w łazienkach obiektów użyteczności publicznej takich jak galerie, kina, teatry czy placówki edukacyjne oraz w zakłady pracy. Dziś coraz częściej pisuary wybierane są także do prywatnych łazienek, w których dają możliwość stworzenia typowo męskiej łazienki bądź jako bardzo higieniczne i wygodne rozwiązanie stają się świetnym uzupełnieniem stojących misek sedesowych oraz bidetów.

Pisuary firm Koło i Roca - dostępne w hurtowni hydraulicznej Proterm!


Pisuary Roca - zastosowanie

Duża łazienka w swoim standardzie nie omija zastosowania pisuaru, który jako nowoczesne urządzenie łączy w sobie nowoczesne technologie użytkowe ale i paletę wzornictwa wpisującą się w oczekiwania użytkowników chcących zrealizować nawet bardzo wyszukany designersko projekt łazienki. Na rynku dominującymi markami produkującymi pisuary to Koło i Roca. Posiadają one w swojej ofercie różnego rodzaju wyselekcjonowane modele spełniające wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Wszystkie z dostępnych pisuarów odznaczają się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi oraz ciekawą estetyką.

przegrody międzypisuarowe


Rodzaje pisuarów Roca

Ze względu na specyfikę produktową oraz zastosowanie produkty te zostały podzielone na kilka podkategorii, przy których opisie podane zostaną również elementy wyposażenia i produkty towarzyszące:
  • Pisuary Roca bez pokrywy - często spotykane w obiektach użyteczności publicznej, z wysokiej jakości ceramiki, z odpływem pionowym lub poziomym, z dopływem od góry lub od dołu, często wykorzystujące rozwiązania elektroniczne przy uruchamianiu spłukiwania i samooczyszczenia (chociażby takie jak automatyczny radarowy zawór spustowy zasilany z sieci elektrycznej lub inne)
  • Pisuary Roca z pokrywą - częściej spotykane w aranżacjach większych łazienek, wykorzystujące różnorodne wzornictwo, podobnie wykonane z wysokiej jakości ceramiki, z odpływem pionowym lub poziomym, z dopływem od góry lub od dołu. Indywidualne preferencje dotyczące użytkowania wymogły na producentach stworzenie oferty, która musiała sprostać wymaganiom klientów. Obsługa pisuaru może być manualna (za pomocą zaworów spłukujących bądź ciśnieniowych spłuczek natynkowych wykonanych w różnej estetyce) lub wykorzystująca elektronikę czyniąc ten element wyposażenia łazienki w dużej mierze bezobsługowym.

Montaż pisuarów Roca

W pisuarach Roca zastosowanie mają specjalne sitka (ze stali szlachetnej lub plastiku) pełniącą ważną rolę w kwestii utrzymania czystości.

Asortyment uzupełniający stosowanie pisuarów uzupełniają ceramiczne przegrody międzypisuarowe. Przegrody Koło i Roca idealnie sprawdzą się w toaletach publicznych lub prywatnych o większym metrażu. Zostały one wykonane z trwałego materiału ceramicznego, który przez nadane im różnorodne kształty mają wpływ na kreowanie charakteru wnętrza.

Warto podkreślić, że elementem odpowiedzialnym za idealny montaż oraz bezproblemowe funkcjonowanie pisuarów jest kompatybilny stelaż podtynkowy. Wszystkie pisuary Koło https://proterm.sklep.pl/pisuary,cp1084,pl.html oraz Roca posiadają takie stelaże, które w fazie montażu wyposażenia łazienki są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla hydraulików a później podczas użytkowania zapewniają jego trwałość oraz możliwość prostszej ingerencji podczas serwisowania, naprawy czy wymiany całego pisuaru czy tylko jego systemu hydraulicznego.