Nadchodzi zima. Czas na wybór opon zimowych

28 września 2022 796

Artykuł sponsorowany

Zima za pasem. Warto już teraz pomyśleć o zakupie opon zimowych. W wyborze najlepszych dla naszego samochodu i bezpieczeństwa podróżnych opon pomoże sklep noweopony.pl.Opony zimowe

Opony zimowe różnią się od letnich. Przede wszystkim do ich produkcji zastosowana jest zupełnie inna mieszanka. W popularnych zimówkach stosuje się proporcje, które sprawiają, że opona pozostaje miękka nawet wówczas, gdy temperatura powietrza spada poniżej siedmiu stopni. Większość producentów stosuje znacznie więcej kauczuku w oponach zimowych niż w letnich.

Decydując się na takie opony, można być pewnym, że mają one naprawdę dobrą przyczepność nawet wówczas, gdy droga jest pokryta śniegiem czy miejscami zalega na niej lód. Zimówki są oponami znacznie bardziej elastycznymi i nie twardnieją tak, jak opony letnie, kiedy robi się zimą. W efekcie kierowca dużo bardziej może kontrolować tor jazdy, co z kolei przekłada się na nawet dwukrotne zmniejszenie drogi hamowania.

Tym, co odróżnia letniaki od zimówek jest również rzeźba bieżnika. Większość dostępnych na rynku modeli zimowych ma tak zwany kierunkowy bieżnik. Rowki są szerokie, a sieć lameli wyprofilowana. Dzięki temu skuteczniej odprowadzana jest nie tylko woda, ale również śnieg oraz błoto. To z kolei znacznie minimalizuje ryzyko wpadnięcia w poślizg.

Nowy komplet opon zimowych

Pod tym względem specjaliści - niezależnie od tego z jaką marką opon są związani - są naprawdę zgodni. Podkreślają, że zdecydowanie lepiej jeździć na oponach kosztujących mniej, ale nowych niż na nawet najlepszej marki oponach zużytych. Obecnie wybór opon jest naprawdę ogromny. Dzięki temu każdy, kto chce zakupić opony do swojego auta znajdzie model odpowiedni dla własnych oczekiwań, ale także możliwości finansowych. Zimówki to zarówno modele naprawdę drogie, jak i te ze średniej półki cenowej. Nie brakuje również tych klasy ekonomicznej.

Gdzie kupić nowe opony?

Sklep noweopony.pl oferuje szeroką gamę opon oferowanych przez kilkudziesięciu producentów. W sklepie można znaleźć opony klasy premium i średniej, ale także klasy budżetowej.

W wyborze najlepszych opon pomoże porównywarka. Możemy sami wskazać konkretne parametry opon - np. opony zimowe 205 60 r16, możemy również wybrać prostszą metodę wyszukiwania opon po konkretnym modelu samochodu.

Polecamy usługi firmy DB Service, która oferuje pompy ciepła radom z dostawą i montażem w świetnych cenach.