Co sprawdzić przed kupnem mieszkania od dewelopera?

26 października 2022 279

Artykuł sponsorowany

Kiedy masz zamiar zlecić deweloperowi wykonanie swojej nieruchomości, ważne jest, aby przed podjęciem takich decyzji pojawiły się opinie na temat ich poprzednich projektów i realizacji. Projekt rozwoju może trwać wiele lat pracy, co oznacza, że będą potrzebować wszystkich rodzajów wiedzy od architektów oraz pracowników budowlanych. Jednak najlepiej nie polegać jedynie na tym, co zostało powiedziane bez samodzielnego sprawdzenia, w jakim właściwie stanie jest dane mieszkanie.Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego - różnice

Interesuje Cię kupno lub sprzedaż mieszkań w Krakowie? Znajdź najkorzystniejszą opcję z rynku pierwotnego lub wtórnego i odkryj różnicę między tymi opcjami.

Dlaczego warto wybrać rynek pierwotny?

Nowe mieszkania są idealne dla tych, którzy chcą żyć na własnych zasadach, a przy zakupie istniejącej nieruchomości nie trzeba płacić podatku PCC. Ustawa deweloperska zapewnia nabywcom 5-letnią gwarancję na wszystkie zakupione nieruchomości — możesz więc bez obaw mieszkać wygodnie w swoim pięknym domu.

Korzyści z mieszkania w nowej nieruchomości jest wiele, w tym pozbycie się lub rozwiązanie problemu z miejscem parkingowym. Nie ma potrzeby martwić się o wysokie ceny wynajmu, ponieważ te domy są w przystępnej cenie. Co najważniejsze jednak — nie będziesz musiał długo czekać, zanim wprowadzisz się do swojego wymarzonego domu.

Pomysł mieszkania w apartamencie jest świetny, ale są pewne wady. Mieszkania z rynku pierwotnego są zazwyczaj droższe i trzeba również zapłacić koszty wykończenia. Oprócz tego mieszkania deweloperskie zazwyczaj powstają w dzielnicach. które dopiero się rozwijają, dlatego mogą być budowane supermarkety lub zakłady przemysłowe. To może stać się problematyczne, ponieważ mogą one wpływać na jakość życia. Wtórne mieszkania często znajdują się w doskonałych lokalizacjach, które oferują szeroką infrastrukturę i sieci komunikacyjnych.

Lokalizacja ma znaczenie

Przy wyborze mieszkania głównym czynnikiem powinna być lokalizacja. Jeśli ktoś szuka szybkiego i taniego dojazdu do pracy, usług, a nie zależy mu na rozbudowanej infrastrukturze czy wzroście wartości nieruchomości, to najlepiej sprawdzi się mieszkanie w centrach miast. Jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami zakupu, wynikającymi głównie z bliskości atrakcyjnych udogodnień, takich jak sklepy spożywcze, centra handlowe, punkty gastronomiczne, kina, teatry itp.

Zalety mieszkania od dewelopera

Mieszkanie od dewelopera to jedyna w swoim rodzaju okazja inwestycyjna. Dzięki nieskończonym możliwościom aranżacyjnym możesz sprawić, że Twój nowy dom będzie tak luksusowy lub przyjazny dla budżetu, jak tylko zechcesz. Ten sposób budowy wykorzystuje nowoczesne technologie, które oferują ogromne oszczędności finansowe na rachunkach za media. Poza tym często umożliwia to mieszkanie w pobliżu atrakcyjnych terenów zielonych.