Turniej piłki nożnej - zdjęcia

25 września 2015 5100

W dniu 19 września 2015 roku odbył się I Otwarty Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Komorowice Krakowskie.

Turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego RO Komorowice Kr. • fot. Rada Osiedla Komorowice Krakowskie, 27 zdjęć


Turniej miał miejsce na boisku Szkoły Podstawowej nr 29 w Komorowicach Krakowskich. Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów zgłosiło się aż siedem drużyn o różnym przedziale wiekowym, dlatego zostały one podzielone na dwie grupy.
  • najmłodsi:
- Drużyna I - "Gimbazja"
- Drużyna II - "Chyba Przegramy"
- Drużyna III - "Youne Boys"

  • ...i "nieco starsi":
- Drużyna IV - "OSP Komorowice Krakowskie"
- Drużyna V - "Legiony Komorowic"
- Drużyna VI - "Daszyńskiego"
- Drużyna VII - "La Familia"

Przed i w czasie turnieju zarówno uczestników, jak i organizatorów martwiła deszczowa aura. Na szczęście, w trakcie rozgrywek nie spadła ani jedna kropla deszczu, a biorąc pod uwagę pochmurne niebo i niewysoką temperaturę, można powiedzieć, że warunki do gry były idealne. Jedynym śladem po deszczu było nasiąknięte wodą boisko, z którym kontakt dla wielu upadających zawodników kończył się nieprzyjemnie mokro.

W fazie grupowej mecze odbywały się na zasadzie "każdy z każdym" i trwały po 15 minut. Mecze sędziował członek RO p. Marek Móll, znany dobrze kibicom TS Podbeskidzie wieloletni piłkarz i kierownik drużyny. Wszystkie zespoły biorące udział w turnieju podeszły do gry bardzo poważnie, co było widać po dużym zaangażowaniu zawodników i emocjach na murawie. Przydało się tutaj ogromne doświadczenie i autorytet sędziego, który chłodził młode głowy poprzez upomnienia i kary zejścia z boiska, dzięki czemu nie dopuścił do kontuzji żadnego z zawodników.

Po zakończeniu rozgrywek pierwszej z grup zaznaczyły się wyraźne różnice w skuteczności i ograniu poszczególnych drużyn, część z nich była w szczytowej formie - nie do pokonania.

Wyniki rozgrywek pierwszej grupy (najmłodsi):
Drużyny I - II 2:2
Drużyny III - II 4:1
Drużyny III - I 1:0

Pierwsze miejsce w grupie zajęła drużyna "Youne Boys" zdobywając pięć bramek, drudzy "Gimbazja" (remis, przegrana, dwie strzelone bramki), a na trzecim miejscu drużyna, która sama to sobie przepowiedziała czyli "Chyba przegramy FC".

W starszej grupie padły następujące wyniki:
Drużyny IV - V 1:1
Drużyny VI - IV 4:1
Drużyny V - VI 1:1
Drużyny VII - IV 1:0
Drużyny VII - V 2:1
Drużyny VII - VI 0:1

Przyszła pora na półfinał (o III. miejsce), w którym drużyny "Gimbazja" i "La Familia" rozegrały 20 minutowy mecz. Drużyny stoczyły zacięty bój, co chwilę padały bramki, których nie powstydziłyby się nasze czołowe zespoły Ekstraklasy. "La Familia" wygrała z "Gimbazją" 6:1. Bramki dla "La Familia" zdobyli: Maciej Bury (2), Łukasz Miszczak (3) oraz Kamil Drobny (1). Dla "Gimbazji" honorowego gola zdobył Daniel Salamon.

W finale turnieju spotkali się piętnastolatkowie z "Youne Boys" ze zgranym zespołem "Daszyńskiego". Bój był zacięty, a wyróżniali się w nim zawodnicy "Daszyńskiego" bramkostrzelny Krystian Zelek i skuteczny Kamil Kania. Drużyna "Daszyńskiego" rozgromiła "Youne Boys" 7:0. Bramki strzelili Krystian Zelek (5) oraz Kamil Kania (2).

Po rozegraniu wszystkich spotkań i podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców. Przyznano nagrody dla:
"Króla Strzelców" - Krystian Zelek z ekipy "Daszyńskiego" - zdobył 9 bramek.
"Najlepszego bramkarza" - Daniel Kufel z "La Familia", który dwoił się i troił w bramce, zwłaszcza w starciach ze starszymi zawodnikami, miał najwięcej obron bezpośrednich.
"Najmłodszej Drużyny" - "Chyba Przegramy".
oraz najważniejsze nagrody - w klasyfikacji drużyn:
I miejsce - Drużyna "Daszyńskiego" - Puchar Przewodniczącego RO Komorowice Krakowskie.
II miejsce - Drużyna "Youne Boys"
III miejsce - Drużyna "La Familia"
IV miejsce - Drużyna "Gimbazja"
V miejsce - Drużyna "Legiony Komorowic"
VI miejsce - Drużyna "Chyba Przegramy FC"
VII miejsce - Drużyna "OSP Komorowice Krakowskie"

Była także nagroda specjalna sędziego dla Bartka - strzelca najładniejszej bramki turnieju .
Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki za udział w turnieju, a nagrody wręczali p. Andrzej Kraus - Przewodniczący RO Komorowice Krakowskie oraz p. Karol Markowski - radny m. Bielska-Białej.
Należy podkreślić, że atmosfera w czasie całego turnieju była znakomita, a rywalizacja pomiędzy drużynami potwierdziła zasadność organizacji tego typu imprez sportowych dla młodzieży (i nie tylko!).

Na zakończenie turnieju Przewodniczącego RO ogłosił, że impreza będzie kontynuowana w kolejnych latach. Mamy nadzieję, że następne turnieje uda się zorganizować z większym rozmachem i atrakcyjniejszymi nagrodami.

Rada Osiedla Komorowice Krakowskie pragnie niniejszym podziękować osobom oraz instytucjom, bez których turniej by się nie odbył i nie osiągnął takiego sukcesu:
  • Dyrekcji Szkoły nr 29 im. Janusza Korczaka w Komorowicach za udostępnienie boiska, ławek, namiotu i sprzętu nagłaśniającego.
  • p. Markowi Mollowi za pomysł i organizację turnieju, sprzęt sportowy oraz fantastyczne sędziowanie.
  • Radnemu p. Karolowi Markowskiemu za ufundowanie statuetek za zajęcie II. i III. miejsca.
  • Firmie MIREX Sp. z o.o. za napoje dla zawodników.
  • BBTS "Podbeskidzie" za ufundowanie nagród rzeczowych.
  • Firmie LORET Sp. z o.o. za ufundowanie słodyczy dla uczestników turnieju.
  • Ochotniczej Straży Pożarnej Komorowice Krakowskie za medyczne zabezpieczenie imprezy.


Informacja została zredagowana przez Radę Osiedla Komorowice Krakowskie.
admin

Komentarze