Transport chłodniczy - nowoczesna elektronika

1 listopada 2022 302

Artykuł sponsorowany

Nowoczesny transport chłodniczy to też i ta nowoczesna elektronika. Mowa tu o specjalnych czujnikach, które znajdują się w mięsie tuńczyka na paletach. Te czujniki wysyłają regularne powiadomienia do firmy klienta, a dotyczą one położenia transportu, czyli tego gdzie znajduje się dany kierowca i jaką dokładnie temperaturę ma jego ładunek. Tego transportu, czyli takiego zlecenia nie dostanie kierowca nowicjusz, tylko ktoś z doświadczeniem. Musi być to kierowca, który już jeździ chłodnią od pewnego czasu i wie co zrobić wtedy gdy temperatura w chłodni zaczyna rosnąć w te wybitnie upalne dni. Taki kierowca musi mieć też umiejętności, czyli musi umieć obsługiwać smartfon z dostępem do internetu, bo dzięki informacjom z sieci ominie rejony, w których zaczynają tworzyć się korki uliczne.Transporty chłodnicze i sytuacje nieprzewidziane

Nie od dziś pewnym jest to, że transporty chłodnicze i to nawet te z doświadczonymi i bardzo punktualnymi kierowcami czasami napotykają na sytuacje nietypowe. Mowa tu dokładnie o tym, że pijany kierowca może wjechać w tył ciężarówki i kompletnie zmasakrować tylne oświetlenie, czyli także światła awaryjne i kierunkowskazy. Tego typu nieciekawe sytuacje losowe rzecz jasna co jakiś czas się zdarzają i winy za ten stan rzeczy nie ponosi kierowca. Ładunek w takiej kolizji mógł nie ulec uszkodzeniu, ale jeśli jest to bardzo drogie mięso, to wszystkie istotne procedury nie powinny się przeciągać zbyt długo, czyli towary powinny zostać bezpiecznie przeładowane do innej sprawnej naczepy na najbliższym parkingu przydrożnym, po to by dany ładunek nie zaliczył znacznego opóźnienia. Z sytuacji tego rodzaju firma może jakoś wybrnąć, ale nieciekawie zaczyna się robić wtedy gdy kierowca jakiegoś nie ubezpieczonego pojazdu zmusi dany transport chłodniczy do ryzykownego zjazdu z asfaltu, tylko po to by uniknąć kolizji. Problemom tego rodzaju też musi jakoś zapobiegać nowoczesna technologia, taka jak kamera rejestrująca cały czas.

Inne wzmianki o nowoczesnej technologii

Kierowcom powiązanym z transportami chłodniczymi bardzo pomagają rejestratory i dla niektórych przedsiębiorców związanych z ta branżą są one opcją obowiązkową, bo ciężarówki przewożą drogie mięso tuńczyka lub wiele wartą elektronikę, a sam rejestrator w szoferce jest opcją niezbędną, jeśli chodzi o chyba każdy transport i to zwłaszcza powiązany z krajami, w których ludzie jeżdżą w sposób dość ryzykowny. Właśnie tam uszkodzenia ciężarówek są częste i wynikają choćby z tego, że ktoś wymusił pierwszeństwo na kierowcy ciężarówki i właśnie dlatego transport drogiego mięsa to i doświadczony kierowca i wspomagająca go elektronika.

Źródło: Lenmargroup