Praca w Bielsku-Białej - oto firmy, w których warto szukać zatrudnienia

24 listopada 2022 599

Artykuł sponsorowany

Dynamiczny rozwój województwa śląskiego można zauważyć zwłaszcza w Bielsku-Białej, gdzie stopa bezrobocia jeszcze 30 września br. wynosiła zaledwie 1,8%. Uwarunkowania rynku pracy okazują się być niezwykle obiecujące dla kandydatów z różnymi kwalifikacjami. W jakich warto firmach szukać zatrudnienia?

programowanie praca


Rynek pracy w Bielsku-Białej

Potencjał miasta dostrzegany jest przez wielu inwestorów i przedsiębiorców, co bezpośrednio wpływa na ilość miejsc pracy. Wyjątkowo niska stopa bezrobocia potwierdza to, że rynek pracy w Bielsku-Białej należy do najprężniej działających nie tylko na tle całego województwa, ale także kraju. Na zatrudnienie mogą liczyć osoby o każdym wykształceniu, z czego najwięcej ofert skierowanych jest do tych z wykształceniem zawodowym lub średnim. Dominujący i stale rozwijający się przemysł, który objawia się za pomocą licznych przedsiębiorstw, stwarza kolejne miejsca pracy. Warto zapoznać się z ofertami na stronie https://www.gowork.pl/praca/bielsko-biala gdzie z łatwością znajdziemy interesujące nas ogłoszenia. Jakie więc firmy oferują najlepsze warunki?

FCA Powertrain Poland sp. z o.o.

Jeśli interesuje nas praca u największego producenta samochodów osobowych w Polsce, zgłośmy się do Grupy Fiat Chrysler Automobiles. To także jeden z kluczowych dla gospodarki całego kraju zagranicznych inwestorów branży przemysłowej. FCA Powertrain Poland jest bielską fabryką silników spalinowych. Nowoczesne technologie wykorzystywane przy produkcji części dają szansę na rozwój dla pracowników fizycznych, operatorów maszyn czy wykwalifikowanych inżynierów.

Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

Wiele zróżnicowanych miejsc pracy można znaleźć także w budownictwie. Firmą z długoletnią tradycją, która zajmuje się szeroko pojętymi usługami budowlanymi, jest Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Zajmuje się realizowaniem budowy obiektów użyteczności publicznej, hotelowych, mieszkalnych czy przemysłowych. Do zakresu zleceń należą zróżnicowane zadania, dlatego występuje zapotrzebowanie na rozmaitych fachowców. Tak więc pracę mogą znaleźć m.in. murarze, tynkarze, dekarze czy monterzy instalacji budowlanych. W Bielsku-Białej zauważono deficyt specjalistów o podobnych kwalifikacjach, dlatego zatrudnienia można szukać także w innych firmach oferujących równie dobre warunki.

WhitePress sp. z o.o.

Do jednej z najbardziej przyszłościowych firm na bielskim rynku pracy należy WhitePress sp. z o.o., która specjalizuje się w działalności content marketingowej. To stosunkowo nowa branża, która w krótkim czasie zdominowała cały rynek internetowy i czynnie wspomaga także inne profesje. Przy prowadzeniu innowacyjnej platformy WhitePress, za pomocą której m.in. reklamodawcy komunikują się z wydawcami różnych portali lub influencerami, szczególnie przydadzą się specjaliści z branży IT. Ponadto na miejsce pracy mogą liczyć osoby, które interesują się nowymi technologiami oraz rozwojem mediów internetowych, czyli wszelcy specjaliści od SEO, marketingu, graficy czy copywriterzy.