Wizja lokalna z posłem Piętą

28 września 2015 3148

Poseł Stanisław Pięta oraz radny Karol Markowski odbyli spotkanie robocze z mieszkańcami ulic Braterskiej, Bocznej i Przeciętnej w Komorowicach Krakowskich.

Wizja lokalna z posłem Piętą7 zdjęć


Temat spotkania dotyczył odmowy budowy ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż 700-metrowego odcinka drogi ekspresowej. Mimo interwencji mieszkańców w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i u prezydenta Bielska-Białej ekranów nie zamontowano. Pisaliśmy o tym w artykule "Czekają na ekrany akustyczne".

- Pierwotnie budowa ekranów była przewidziana. Tak zapewniał nadzorujący budowę inż. Grajewski z firmy Atkins. Zaprzeczali temu jednak pracownicy firmy Kircher, którzy utrzymywali, że ekranów nie będą instalować. Mieszkańcy pisemnie interweniowali GDDKiA w Katowicach i u Prezydenta Bielska-Białej, ale pomimo spotkań z urzędnikami ekranów do dzisiaj nie ma - informuje poseł Stanisław Pięta.

Ponadto po wybudowaniu drogi ekspresowej mieszkańcy tej części Komorowic Krakowskich zostali odcięci od dróg gminnych. Korzystają z bardzo trudnego dojazdu po drodze nieutwardzonej, bez chodnika, co naraża ich na niebezpieczeństwo. Poseł Stanisław Pięta zapewnił, że przygotuje w tej sprawie zapytanie do Ministra Infrastruktury i Rozwoju.
admin

Komentarze