Jak dbać o skórę głowy? Na co zwrócić uwagę?

12 grudnia 2022 318

Artykuł sponsorowany

Skóra głowy wymaga starannej pielęgnacji. Na co dzień skóra narażona jest na działanie czynników atmosferycznych oraz czynników działających w pomieszczeniach, na przykład centralnego ogrzewania. Wysuszona skóra głowy zaczyna w konsekwencji nadmiernie się przetłuszczać, co może powodować przetłuszczanie samych włosów. Może także powodować problemy skórne. Odpowiednie kosmetyki, na przykład łagodny szampon Ziaja, a także odpowiednia pielęgnacja pomogą utrzymać skórę głowy w dobrej kondycji.Jakie są twoje włosy, jaka jest twoja skóra?By zadbać o skórę głowy, należy dobrać kosmetyki myjące właśnie do jej kondycji i rodzaju. Szampony zawierające składniki intensywnie oczyszczające, będące silnymi detergentami warto stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Szampon taki pozwoli oczyścić skórę i włosy z resztek kosmetyków stylizacyjnych. Dzięki temu będą one gotowe na przyjęcie substancji poprawiających ich kondycję, zawartych w odżywkach do włosów i wcierkach. Myjąc włosy częściej niż dwa razy w tygodniu najlepiej stosować delikatny kosmetyk myjący, na przykład łagodny szampon Ziaja. Łagodnym szamponem należy umyć włosy jedynie u nasady, by nie przesuszać nadmiernie końcówek.

Skóra głowy dobrze oczyszczonaUżywanie samego szamponu nie jest wystarczającym sposobem na to, by oczyścić skórę głowy. Ważnym kosmetykiem w pielęgnacji skóry głowy jest peeling przeznaczony specjalnie do tego celu. Taki kosmetyk zawiera delikatne ścierne drobinki, które podczas masażu złuszczają delikatnie naskórek, sprawiając, że skóra na głowie jest lepiej ukrwiona. Peelingu do skóry głowy używać należy raz na dwa tygodnie.

Dobroczynny olejOlejowanie to coraz popularniejsza forma pielęgnacji skóry głowy. Stosuje ją wiele osób pragnących, by skóra ich głowy, a więc w konsekwencji także i włosy pozostawały w dobrej kondycji. Olejowanie nawilża skórę oraz łagodzi różnego rodzaju podrażnienia. Zapobiega także nieprzyjemnym odczuciom związanym z przesuszeniem skóry. Olejowanie może również pełnić funkcję ochronną. Nałożenie oleju przed farbowaniem może zmniejszyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Słońce i mróz — piękne, lecz niebezpieczneDobrej jakości olej do skóry głowy, peeling oraz łagodny szampon Ziaja to znakomity zestaw pomagający zadbać o skórę głowy. By jednak cieszyć się dobrą kondycją skóry na głowie, dobrze jest również unikać bardzo intensywnego słońca oraz mrozu. Zarówno słońce, jak i mróz mają działanie silnie wysuszające. Narażanie skóry głowy na te czynniki osłabia ją, sprawia, że może ona zacząć się łuszczyć. Powoduje również pieczenie i swędzenie. Dlatego też warto, zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim chronić głowę odpowiednim nakryciem.

Na kondycję skóry głowy wpłynąć może również nadmierne używanie suszarki. W sezonie zimowym korzystanie z suszarki jest czymś, czego trudno uniknąć. Warto jednak używać jej tak, by nie przesuszać dodatkowo skóry głowy.

Masaż skóry głowy? Tak!Masaż skóry głowy ma dobroczynny wpływ na jej kondycję. Można go wykonać przy okazji olejowania, masaż skóry głowy jest również nieodłącznym elementem stosowania peelingu. Ma również działanie relaksujące i uspokajające, dzięki czemu wpływa nie tylko na kondycję skóry głowy, ale również na samopoczucie.