Czy współpraca z projektantem wnętrz pozwoli zaoszczędzić na remoncie?

18 maja 2023 244

Artykuł sponsorowany

Remont kojarzy nam się z niekończącymi się wydatkami. Szukając oszczędności czasem nawet w ogóle nie bierzemy pod uwagę możliwości podjęcia współpracy z projektantem wnętrz. Tymczasem, choć za usługę trzeba dodatkowo zapłacić, to w ogólnym rozrachunku może się okazać, że jeszcze zaoszczędziliśmy.Planowanie przestrzenne - największe wyzwanie remontu

Projektant wnętrz to ekspert w planowaniu przestrzeni - jego zmysł aranżacyjny przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy planujemy zmienić układ mieszkania, przesunąć ścianki działowe itd. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu, można optymalnie wykorzystać dostępne miejsce oraz urządzić je w taki sposób, aby przestrzeń była funkcjonalna. Łatwiej będzie zapanować nad chaosem i ograniczyć ilość rzeczy, które nas otaczają. Czasem, dzięki sprytnym zabiegom architektonicznym, dekoratorskim można całkowicie odmienić sposób postrzegania wnętrz, aby cała rodzina mogła z nich komfortowo korzystać.

Optymalizacja kosztów - negocjacja cen towarów i usług

Projektanci wnętrz często mają kontakt z dostawcami i producentami mebli czy materiałów, a także współpracują z nimi długofalowo. Dzięki temu mogą uzyskać lepsze ceny i warunki zakupu, które przekładają się finalnie na niższe koszty dla klienta.

Projektant doradzi też wybór materiałów, które będą solidne. Gdy zainwestujesz w drewno zamiast płyty meblowej, kamień zamiast plastiku możesz oczekiwać, że jednorazowe wydatki zwrócą się w dłuższej perspektywie. Finalnie jednak to Ty decydujesz o standardzie wykończenia i możesz poprosić o wycenę z uwzględnieniem tańszych materiałów. Projektant doradzi, z jakich elementów można zrezygnować lub zamienić na tańsze, a także zaproponuje alternatywy, które będą bardziej korzystne finansowo.

Kontrolowanie przebiegu remontu - oszczędzasz czas

Koordynacja prac to kolejny ważny element podczas remontu. Projektant wnętrz może pomóc w planowaniu i przestrzeganiu harmonogramu pracy różnych ekip remontowych, takich jak malarze, hydraulicy, elektrycy, dostawcy mebli i specjaliści białego montażu. Dzięki temu, prace będą prowadzone w sposób sprawny i szybko, co pozwoli zaoszczędzić czas i zakończyć remont w założonym terminie. Projektant będzie również kontrolował jakość wykonania prac, co pozwoli uniknąć późniejszych napraw i związanych z poprawkami stresów oraz nieprzewidzianych wydatków.

Współpraca z projektantem wnętrz tylko pozornie okazuje się droga i nieopłacalna. Dzięki pomocy takiego specjalisty wiemy, że podejmowanie decyzje zakupowe, wybierane rozwiązania są starannie przemyślane i sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Łatwiej też kontrolować przebieg takiego remontu, pilnując terminowego wykonywania poszczególnych etapów oraz przestrzegając założeń jakościowych.