Innowacyjne narzędzie do elektronicznego rozliczania godzin pracy

24 maja 2023 304

Artykuł sponsorowany

Rozliczenia godzin pracy dokonuje się na podstawie prowadzonej ewidencji czasu pracy, będącej obowiązkiem każdego pracodawcy. W takim rejestrze należy uwzględnić, czy zachowana została dobowa i tygodniowa norma czasu pracy, a także, czy prowadzona była praca w godzinach nadliczbowych, w dni wolne od pracy oraz w niedziele i święta. Wielu pracodawców zastanawia się, czy można ten proces uprościć i zautomatyzować, aby uniknąć ryzyko błędów, efektem czego mogłoby być błędne rozliczenie godzin pracy.Rozliczanie godzin pracy - jak robić to dokładnie i szybko?Rozliczenia godzin pracy zdecydowanie ułatwiają innowacyjne narzędzia, które pozwalają na pełną automatyzację wielu procesów. Ewidencja czasu pracy prowadzona jest automatycznie przy pomocy systemu zgodnego z aktualnie obowiązującymi regulacjami w tym zakresie. Dzięki temu pracodawca może przyspieszyć i ułatwić zarządzanie czasem pracy w przedsiębiorstwie, a ponadto zyskać pewność, że zachowuje wszelkie normy i nie narazi się na konsekwencje na skutek niedopełnienia obowiązków. 
 
Jednym z narzędzi, na które warto zwrócić uwagę, jest BioSys. Dzięki niemu pracodawca może zrezygnować z prowadzenia ręcznej ewidencji, obarczonej wysokim ryzykiem popełnienia błędów. W systemie gromadzone są wszystkie informacje dotyczące czasu pracy zatrudnionych osób, istnieje możliwość generowania raportów, a także ułatwione jest rozliczanie godzin pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami. System pomaga rozliczyć pracę w godzinach nadliczbowych, wyjazdy służbowe, urlopy wypoczynkowe, czy nieusprawiedliwione nieobecności bez ryzyka błędów (więcej informacji na stronie https://biosys.pl/rozliczanie-czasu-pracy-w-praktyce/ ).

Nowoczesne narzędzia ułatwiające rozliczanie godzin pracyPozostaje pytanie, jaki system wybrać? Należy postawić na rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, a także gwarancję bezpieczeństwa zgromadzonych danych. Stosuje się m.in. zabezpieczenia biometryczne, które są gwarancją najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Dostęp do danych można uzyskać wyłącznie w oparciu o identyfikację linii papilarnych lub weryfikację rysów twarzy https://biosys.pl/kontrola-dostepu-msp/ . Decydując się na nowoczesne rozwiązania w swojej firmie, pamiętaj, że poza wygodą i funkcjonalnością, istotne jest także bezpieczeństwo gromadzonych danych!