Negatywa opinia dla projektu...

9 października 2015 3757

Dziś poznaliśmy wyniki prac zespołu ds. weryfikacji projektów budżetu obywatelskiego 2016. Niestety projekt osiedlowy w Komorowicach Śląskich nie otrzymał rekomendacji...

Miejska działka między ulicami Opłotek i Botaniczną • fot. google.com


Przypominamy, że osiedlowy projekt w Komorowicach Śląskich dotyczył budowy centrum rekreacyjno-parkowego przy ulicy Opłotek. Inwestycja miała powstać na działce miejskiej, na której kilka miesięcy wcześniej urzędnicy chcieli mieszkańcom "sprezentować" Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Niestety zespół ds. weryfikacji projektów odrzucił osiedlowy wniosek.

- Projekt jest niemożliwy do realizacji z uwagi na przeznaczenie proponowanej działki na sprzedaż. Działka 361/4 obręb Komorowice Śl. została przygotowana do sprzedaży, w chwili obecnej rozważana jest możliwość uwzględnienia jej w procesie zamiennym - czytamy w uzasadnieniu negatywnej opinii.

W naszej ocenie Urząd Miejski zakpił z mieszkańców Komorowic Śląskich... Choć kilka miesięcy temu na działce chciano zlokalizować uciążliwą inwestycję, nagle gmina chcę pozbyć się nieruchomości. Nie dość, że pozbawiono mieszkańców Komorowic Śląskich marzeń o skwerze, to najprawdopodobniej przepadną pieniądze (75 tys. złotych) gwarantowane na tę dzielnicę, gdyż do budżetu obywatelskiego na 2016 rok zgłoszono tylko jeden osiedlowy projekt.

Autorzy projektów ocenionych negatywnie mogą skorzystać z możliwości odwołania się od opinii zespołu. Miejmy nadzieję, że autorka projektu skorzysta z tego prawa. Ze swojej strony gwarantujemy pomoc. Być może trzeba w bardziej radykalny sposób pokazać urzędnikom, że mieszkańcy Komorowic Śląskich potrafią się jednoczyć w obliczu ważnego zagadnienia dla dzielnicy.
admin

Komentarze