Jakie efekty daje korzystanie z komory hiperbarycznej?

9 września 2023 281

Artykuł sponsorowany

Komora hiperbaryczna to specjalistyczne urządzenie, dzięki któremu możemy wzbogacić nasz organizm o czysty tlen, który wpływa korzystnie na cały organizm. Nie ma się więc co dziwić, że coraz więcej osób szuka informacji na temat wykonywania zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej. Czy jest to dobry zabieg dla Ciebie? Jakich rezultatów możesz spodziewać się po jego wykonaniu? Zapoznaj się z naszym artykułem, aby poznać odpowiedzi na te pytania.Czym są zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej?Tlenoterapia hiperbaryczna, inaczej nazywana skrótem HBOT, to specjalistyczny proces dotlenienia organizmu w innych niż naturalne warunkach. Sam seans jest przeprowadzany w specjalnej kapsule, gdzie zamyka się Pacjenta, a następnie na jego usta nakładana jest maska tlenowa. Terapeuta naprzemiennie dostarcza do organizmu Pacjenta czysty tlen oraz normalne powietrze. W komorze hiperbarycznej jest wyższe ciśnienie, co pomaga na dotarcie podawanego tlenu do wszystkich komórek ciała. Osoba, która nadzoruje przebieg zabiegu, ma możliwość regulacji ciśnienia w zależności od potrzeb danej jednostki. Cały zabieg jest zupełnie bezbolesny, nie jest on także inwazyjny. Komora hiperbaryczna jest częściowo przezroczysta, dlatego też z zabiegu mogą nawet korzystać osoby, które cierpią na klaustrofobię.

Zalety tlenoterapii hiperbarycznejMedycyna wskazuje wiele zalet tlenoterapii hiperbarycznej. Do najważniejszych z nich należy poprawa kondycji całego organizmu, poprzez jego dotlenienie. Pacjent po zakończeniu serii zabiegów ma lepszą wydolność, a jego komórki szybciej się regenerują. Komora hiperbaryczna ma także właściwości odmładzające, ponieważ dzięki wprowadzaniu tlenu do organizmu człowieka, dochodzi do przyspieszenia metabolizmu produkcji nowych komórek. Tlenoterapia hiperbaryczna przyczynia się do szybszego gojenia się ran i oparzeń, likwidacji bólów reumatoidalnych czy też przyspiesza rekonwalescencję pozabiegową. Jest ona także wskazana przy powrocie do zdrowia osób, które przeszły udar lub wylew. Niweluje ona obrzęki oraz odpowiednio regeneruje tkanki. Tlenoterapia HBOT jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Komora hiperbaryczna jest dostosowana do osób, które są niepełnosprawne lub mają problemy z poruszaniem się.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu HBOTDo głównych przeciwwskazań do zabiegu HBOT należą: ciąża, okres karmienia piersią, choroby onkologiczne, przyjmowanie niektórych leków czy też ostra niewydolność oskrzelowa. Przed zapisaniem się na zabieg, warto skonsultować się z lekarzem.

Jakie są efekty zabiegów HBOT i jak długo się na nie czeka?Już jeden zabieg przynosi niezwykłe rezultaty. Po zakończonej sesji Pacjenci odczuwają poprawę nastroju, a także są zrelaksowani. Najlepsze efekty przynosi jednak regularne korzystanie z tlenoterapii. Co więcej, przebywanie w komorze hiperbarycznej poprawia wydolność całego organizmu, poprawia koncentrację, a nawet wspomaga pamięć. Wysokie ciśnienie działa także kojąco na ból i obrzęki. Tlenoterapia ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie psychiczne - niweluje stres, zmniejsza stany przewlekłego napięcia, a także łagodzi stany depresyjne. Komora hiperbaryczna Oxomedica jest dostępna w miejscowości Poznań. Sprawdź szczegóły oferty: https://oxomedica.pl/co-leczy-komora-hiperbaryczna  
admin