Nasze projekty w obywatelskim

5 listopada 2015 2553

5 listopada rozpoczęło się głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego można oddać jeden głos na projekt osiedlowy oraz jeden głos na projekt ogólnomiejski.

fot. komorowice.pl


Komorowice Śląskie

projekt osiedlowy

W Komorowicach Śląskich zgłoszono tylko jeden projekt osiedlowy, który z "automatu" zostanie zrealizowany w 2016 roku. Przypominamy, że projekt budowy centrum rekreacyjno-parkowego przy ulicy Opłotek został zakwalifikowanym dopiero po odwołaniu. Więcej szczegółów w artykule "Park jednak powstanie".

projekt ogólnomiejski

Przewodniczący Rady Osiedla Komorowice Śląskie złożył także jeden osiedlowy projekt w dzielnicy. Dotyczy budowy chodnika przy ulicy Katowickiej na odcinku od ulicy Botanicznej do ulicy Królewskiej. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 500 tys. złotych.

fot. komorowice.pl


Komorowice Krakowskie

projekty osiedlowe

Urząd Miasta zaakceptował do głosowania trzy projekty dla Komorowic Krakowskich:
  • Urządzenia sportowe - siłownia zewnętrzna w parku obok Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela.
  • "Czytaj bez przeszkód - słuchaj w każdym miejscu" czyli zakup audiobooków i książek z dużą czcionką dla biblioteki w Komorowicach Krakowskich - filii Książnicy Beskidzkiej.
  • Budowa chodnika przy ul. Barkowskiej.


Szczegóły dotyczące każdego z projektów można znaleźć pod adresem www.obywatelskibb.pl. Przypominamy, że w jednej dzielnicy zostanie zrealizowany tylko jeden projekt.

Obok internetowego głosowania na stronie www.obywatelskibb.pl można także głosować w sposób tradycyjny w siedzibach Rady Osiedla Komorowice Krakowskie (Domu Kultury, ul. Olimpijskiej 16) oraz Rady Osiedla Komorowice Śląskie (OSP Komorowice Śląskie, ul. Katowicka 65) w dniach od 5 do 13 listopada w godzinach od 16:00 do 17:00.

----

Portal komorowice.pl zachęca do głosowania na ogólnomiejski projekt budowy skateparku na os. Rosta (nr OBB005), który pierwotnie miał być wybudowany w granicach administracyjnych dzielnicy. Więcej szczegółów na temat projektu na stronie www.skateparkrosta.pl.

fot. skateparkrosta.pl
admin

Komentarze