Mariusz Szymeczek - kandydat do Rady Miejskiej

1 kwietnia 2024 2280

Prezentujemy sylwetkę Mariusza Szymeczka, kandydata do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej w okręgu nr 1 (pozycja nr 4) z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Klimaszewskiego.Mariusz Przemysław Szymeczek


  • rodowity bielszczanin, żonaty ponad 16 lat z Martusią, ojciec pięciorga dzieci: Szymona, Zosi, Danusi, Faustynki i Anielki,
  • z wyksztalcenia magister teologii (2008), z certyfikatem Business Analysis and Management w Krakowie (2020), oraz elektrotechnik urządzeń przemysłowych (2002),
  • Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Komorowice Śląskie,
  • Prezes Zarządu Komisji Zakładowej Z. Z. Solidarność 80 w Leroy Merlin,
  • działacz i Przewodniczący Rady Fundacji Adaptacja i rozwój,
  • członek Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Komorowic Śląskich (do rozwiązania w 2022 roku)
  • społecznik, który kocha pomagać innym (jak mówi zawsze warto próbować i walczyć z troski o drugiego człowieka),
  • związany od urodzenia z Komorowicami i zakochany w Bogu, rodzinie, ludziach oraz w naszym pięknym mieście Bielsku-Białej.


Mariusz Szymeczek z rodziną


Mam 41 lat i moim programem są ludzie, których chcę słuchać, działać z nimi i pomagać w zrównoważonym rozwoju naszego wspaniałego miasta Bielska-Białej. Wiem, że sukces zależy nie tylko ode mnie, ale od nas wszystkich i wzajemnego wsparcia oraz trzymania się razem. Chciałbym, aby Komorowice w newralgicznych miejscach miały chodniki i wyremontowane drogi, aby rodzice dzieci idących do szkoły, z której nie sypie się tynk, nie obawiali się o bezpieczeństwo ich pociech.

W ramach współpracy z Radnymi, Radą Osiedla i Mieszkańcami udało nam się m.in. powołać do istnienia Szkołę Podstawową nr 30 jako jednostkę odrębną, dodatkowo oświetlić miejsca przejść dla pieszych np. na ul. Mazańcowickiej, Katowickiej, wspierać różne wspólnoty lokalne w naszej dzielnicy, zamontować lustra na niektórych skrzyżowaniach oraz wiele innych drobnych, a zarazem ważnych dla naszego dobra wspólnego spraw.

Mariusz Szymeczek z rodziną


Mam nadzieję na rozwój dalszej współpracy z wszystkimi radami osiedla naszego miasta. Oczywiście wiem, że będąc w Radzie Miejskiej ten wkład w nasze dzielnice może być zdecydowanie większy. Szczególnie chcę poświęcić swą pracę na rzecz Komorowic Śląskich i Krakowskich, w których mieszkam wraz z żoną i dziećmi, ale nie zamierzam zapomnieć i o innych dzielnicach naszego okręgu, czyli Hałcnowa, Białej Krakowskiej, Białej Północ i Dolnego Przedmieścia, a także całego Bielska-Białej.

Wierzę, że uda się nam rozszerzyć korzyści i benefity bielskiego programu dla rodzin (Rodzina+) oraz programu dla seniorów, których mamy coraz więcej w naszym mieście, a także wspierać młodzież, bo to właśnie młodzi bielszczanie są ogromnym potencjałem na rozwój Bielska-Białej. Chciałbym również wspierać różnorodne projekty rozwojowe, inwestycyjne, patriotyczne, społeczne i ekologiczne, otoczyć opieką Ochotniczą Straż Pożarną i szkoły podstawowe oraz wszystkich Mieszkańców naszych dzielnic z poszanowaniem głosu i zdania każdego człowieka.

Pomimo różnorodności naszych poglądów i planów na przyszłość wspólnie możemy więcej, bo możemy przecież określić oraz razem wypracować jak będzie wyglądać przyszłość Komorowic, Bielska-Białej i wszystkich jej Mieszkańców.

Serdecznie proszę o Twój głos w wyborach do Rady Miejskiej miasta Bielsko-Biała.


Z wyrazami szacunku
Mariusz Przemysław Szymeczek

Komentarze