Przejście już gotowe

12 listopada 2015 2480

Zakończyła się budowa przejścia dla pieszych przez ulicę Warszawską na wysokości skrzyżowania z ulicą Królewską w Komorowicach Śląskich

fot. MZD Bielsko-Biała


Budowa swoim zakresem objęła zarówno obustronny chodnik stanowiący bezpieczne dojście do projektowanego przejścia, umocnienie rowów jak również przede wszystkim elementy bezpieczeństwa ruchu związane z przekraczaniem jezdni przez pieszych - w tym przypadku sygnalizację ostrzegawczą dodatkowo wyposażoną w aktywne oznakowanie przejścia podświetlanym znakiem D-6. Warto podkreślić, iż zastosowane wielkości znaków a także dodatkowa folia odblaskowa o wysokim parametrze odblaskowości pozwoli już w znacznej odległości od przejścia ostrzec kierowców o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych.

Ważnym elementem przejścia dedykowanym tego typu rozwiązaniom jest jego oświetlenie. System 4 lamp wyposażonych w czujnik zmierzchu dzięki optymalnemu ukierunkowaniu strumienia światła zapewnia, iż pieszy staje się lepiej widoczny dla kierowcy, szczególnie w momencie złych warunków pogodowych (np. mgła) jak również w nocy.
admin

Komentarze