Przejście dalekie od ideału?

20 grudnia 2015 2532

W listopadzie zakończyła się budowa przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Królewskiej z ulicą Warszawską. Prezydent miasta jest świadomy, że przejście w obecnym kształcie nie jest idealnym rozwiązaniem.

Przejście jest oświetlone nocą • fot. komorowice.pl


Sprawę nowego przejścia dla pieszych w Komorowicach Śląskich poruszył radny Bronisław Szafarczyk. - Chciałbym wyrazić swoje obawy co do prawidłowości rozwiązań zastosowanych na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Królewską - mówił radny tłumacząc, że w tym miejscu kierowcy nie spodziewają się pieszych, a ograniczenia prędkości nie są skuteczne.

- Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem byłoby przeprowadzenie ruchu pieszych w innym poziomie niż poziom drogi - zaznaczył Bronisław Szafarczyk.

Prezydent Jacek Krywult oznajmił, że sprawa była "długo wałkowana". - Przejście zostało wykonane po długich analizach i konsultacjach z policją. Ono jest dalekie od ideału, najlepiej zrobić przejście nad albo pod ulicą Warszawską, ale po drugiej stronie ulicy Królewskiej mieszkają pojedyncze osoby, którym oczywiście musieliśmy stworzyć możliwość bezpiecznego przejścia. Zobaczymy jaki będzie efekt. Na dzień dzisiejszy to najbardziej optymalne rozwiązanie - tłumaczył prezydent Bielska-Białej.

Wybudowanie kładki nad ulicą Warszawska kosztowałoby co najmniej kilkaset tysięcy złotych.
admin

Komentarze