Relacja z zebrania w Śląskich

10 marca 2016 4515

Kilkadziesiąt osób pojawiło się na tegorocznym zebraniu sprawozdawczym Rady Osiedla Komorowice Śląskie, które odbyło się w środę 9 marca.

Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Komorowice Śl. - 09.03.2016 • fot. komorowice.pl, 11 zdjęć


Obok mieszkańców i członków Rady Osiedla w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Komorowice Śląskie pojawili się przedstawiciele Urzędu Miejskiego - wiceprezydent Waldemar Jędrusiński oraz naczelnik Wydziału Promocji Anna Zgierska. Miejski Zarząd Dróg reprezentował zastępca dyrektora mgr inż. Andrzej Kostyński. Na zebraniu nie zabrakło również radnych z naszego okręgu.

Po przedstawieniu sprawozdania Rady Osiedla za 2015 rok przystąpiono do dyskusji. Zdecydowana większość tematów zgłaszanych przez mieszkańców Komorowic Śląskich dotyczyła złego stanu nawierzchni dróg w dzielnicy. Dyrektor Andrzej Kostyński notował wszystkie uwagi.

Wiceprezydent Waldemar Jędrusiński tłumaczył, że tegoroczny budżet jest dla miasta trudny. - Znaczna cześć zgłaszanych przez państwa spraw powinna być załatwiona wcześniej. Część problemów uda się pewnie rozwiązać, a część nie. Świata od razu naprawimy, ale takie spotkanie jak to jest potrzebne, żeby była dobra współpraca między prezydentem a mieszkańcami - mówił zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Podczas zebrania został poruszony także temat polityki "śmieciowej". Podobnie jak w ubiegłym roku w okresie letnim od mieszkańców będzie odbierany tylko jeden worek trawy na miesiąc. Miasto ma jednak zapewnić bezpłatnie kompostowniki. Od 1 lipca planowane jest wprowadzenie w życie kolejnej "śmieciowej" nowości, czyli segregacja szkła, które zgodnie z projektem nowego regulaminu utrzymania czystości w mieście ma trafiać do odrębnych worków.

Waldemar Jędrusiński i przewodniczący RO Komorowice Śląskie Rymwid Mikulski
admin

Komentarze