Nowy plac jeszcze w tym roku!

11 marca 2016 3497

Urząd Miejski zmienił decyzję ws. realizacji przebudowy placu Niemczyka. Podczas zebrania sprawozdawczego Rady Osiedla Komorowice Krakowskie zastępca prezydenta miasta zapowiedział, że inwestycja zostanie wykonana jeszcze w 2016 roku!

Plac Niemczyka w Komorowicach Krakowskich • fot. komorowice.pl


Jeszcze miesiąc temu, podczas lutowej sesji Rady Miejskiej, prezydent Jacek Krywult przekreślił marzenia mieszkańców Komorowic Krakowskich o rychłej przebudowie Placu Niemczyka. - Na dzisiaj przebudowa placu Niemczyka wraz z przebudową fragmentu ulicy Olimpijskiej nie zmieściła się do budżetu. Jest na liście rezerwowej. Nie rozumiem oczekiwań mieszkańców, jak na chwilę obecną pieniędzy w budżecie na to nie ma - tłumaczył Jacek Krywult.

Wypowiedź prezydenta Jacka Krywulta oburzyła mieszkańców Komorowic Krakowskich. Alarm podniosła również miejscowa Rada Osiedla, która od wielu lat stara się o remont centralnego w dzielnicy miejsca.

Obok naszego portalu, który jako pierwszy poinformował o problemie, sprawą zajęły się inne lokalne media - "Mieszkańcy czują się oszukani" (www.bielsko.info), "Obiecanki z listy rezerwowej" (www.bielsko.biala.pl). W tym przypadku nacisk - zarówno ze strony mediów, jak i miejscowej Rady Osiedla, opłacił się. Na zebraniu sprawozdawczym Rady Osiedla zastępca prezydenta miasta ogłosił, że jeszcze w tym roku ruszy przebudowa placu Niemczyka. Środki na ten cel mają zostać wpisane do tegorocznego budżetu miasta na kwietniowej sesji Rady Miejskiej. Inwestycja ma zostać ukończona pod koniec 2016 roku.Wkrótce opublikujemy relację z zebrania RO Komorowice Krakowskie.
admin

Komentarze