Ruszyły roboty na pl. Niemczyka

26 sierpnia 2016 4254

W czwartek 25 sierpnia rozpoczęła się przebudowa placu Niemczyka w Komorowicach Krakowskich. W ramach inwestycji zostanie również przebudowany fragment ulicy Olimpijskiej oraz miejsca parkingowe na ulicy Czereśniowej.Rozpoczęła się długo wyczekiwana inwestycja w Komorowicach Krakowskich. Jeszcze w tym roku plac Józefa Niemczyka zyska nowe oblicze. Przypominamy, że po przebudowie plac nadal będzie spełniał funkcję parkingu, jednak na jego płycie nie będą już zatrzymywać się autobusy. Plac zostanie wykonany z kostki kamiennej i płyt granitowych, teren będzie także wzbogacony o nowe nasadzenia i elementy małej architektury.

fot. MZD


Inwestycja obejmuje także przebudowę ulicy Olimpijskiej, na której powstaną dwie nowe zatoki autobusowe. Przystanek MZK w kierunku Komorowic Sosny będzie zlokalizowany na wysokości obecnego. Zmiana szykuje się natomiast w przypadku przystanku autobusowego w kierunku centrum, który dotychczas znajdował się bezpośrednio na placu Niemczyka. Po przebudowie przystanek zostanie zlokalizowany przy ulicy Olimpijskiej, na wysokości wyjazdu z parkingu sklepu Intermarche.

fot. MZD


W związku z przebudową Miejski Zakład Komunikacyjny poinformował, że od 25 sierpnia do odwołania zamknięty dla ruchu autobusowego zostaje plac Niemczyka. Z uwagi na to przystanek Komorowice Olimpijska kier. centrum dla linii nr 3, 29 oraz 32 usytuowany zostanie przy ulicy Olimpijskiej obok Domu Pomocy Społecznej. Ponadto MZK informuje, że na czas prowadzenia prac autobusy linii nr 33 nie będą obsługiwać przystanku Komorowice Olimpijska (autobusy będą kursować ul. Komorowicką z pominięciem wjazdu w ul. Olimpijską).

Wykonawcą inwestycji wartej 2,5 mln złotych jest firma PHU TREXBUD S.C z Pisarzowic. Prace powinny się zakończyć na przełomie listopada i grudnia 2016 roku.

Przebudowa placu Niemczyka - 25.08.2016 • fot. komorowice.pl, 6 zdjęć
admin

Komentarze