Zebranie Rady Osiedla Komorowice Śląskie - wideo, foto

22 lutego 2017 4386

W środę 22 lutego 2017 w sali OSP Komorowice Śląskie miało miejsce zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Komorowice Śląskie. W zebraniu wzięło udział około 60 mieszkańców dzielnicy.

Loading...


Ze strony Urzędu Miasta na spotkaniu pojawił się pełnomocnik prezydenta miasta ds. społecznych Henryk Juszczyk. Miejski Zarząd Dróg reprezentowała mgr inż Henryka Kusarek-Mitka. W zebraniu wzięli również udział radni Rady Miejskiej: Przemysław Drabek oraz Leszek Wieczorek.

Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudziły tematy drogowe. Niestety Miejski Zarząd Dróg nie planuje większych drogowych inwestycji w Komorowicach Śląskich... Po raz kolejny mieszkańcy apelowali o wykonanie zabezpieczenia potoku Złocistego, modernizacji ulic Książecej, Złocistej, Hajduczka, Poligonowej, Bibliotecznej.

Zebranie sprawozdawcze RO Komorowice Śląskie - 22.02.2017 • fot. komorowice.pl, 13 zdjęć


Znów wrócił temat brakującego fragmentu chodnika przy ulicy Katowickiej między ulicą Botaniczną a ulicą Królewską. W tym przypadku pełnomocnik prezydenta miasta zadeklarował, że inwestycja musi być przeznaczona do realizacji.

Przedstawicielka Miejskiego Zarządu Dróg oznajmiła, że w 2017 roku rozpoczną się prace projektowe węzła ulicy Warszawskiej z ulicą Mazańcowicką, który w przyszłości pozwoli mieszkańcom Komorowic bezpiecznie włączać się do ruchu na drogę w kierunku Katowic i centrum miasta. W tegorocznym budżecie miasto zabezpieczyło na ten cel 500 tys. złotych.Na zebraniu poruszono także sprawę reformy oświaty i planowanego przejęcia przez Szkołę Podstawową nr 29 budynku obecnego Gimnazjum nr 14. Reprezentantka mieszkańców, Ewa Miszczak, wyjaśniła obawy mieszkańców Komorowic Śląskich. Poinformowała również, że w zaledwie cztery dni pod petycją ws. utworzenia odrębnej szkoły w dzielnicy, podpisało się ponad 500 osób. Petycja trafiła już do prezydenta miasta i kuratorium oświaty.

Radny Przemysław Drabek oraz Leszek Wieczorek zapewnili, że będą pilotować tę sprawę. Radny Wieczorek zaznaczył ponadto, że odrębna szkoła w Komorowicach Śląskich musi powstać, tak jak to było kilkanaście lat temu.Na koniec warto wspomnieć, że po raz pierwszy w historii Bielska-Białej za pośrednictwem naszego portalu miała miejsce bezpośrednia transmisja wideo z zebrania sprawozdawczego Rady Osiedla. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni ilością osób, które obserwowały transmisję na żywo. W szczytowych momentach transmisję śledziło ponad 30 osób! Retransmisję można obejrzeć w tym artykule.
admin

Komentarze