Zebranie RO Komorowice Krakowskie - wideo, foto

9 marca 2017 3699

W czwartek 9 marca w Domu Kultury przy ulicy Olimpijskiej odbyło się zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Komorowice Krakowskie.

Loading...


Na zebranie ze strony Urzędu Miasta przybyli pełnomocnik prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju Zbigniew Michniowski oraz naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Adam Grzywacz. Miejski Zarząd Dróg reprezentował Robert Kaczmarek.

Z ramienia Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego na spotkanie w Komorowicach Krakowskich przybył Błażej Blacharski. Na zebraniu tradycyjnie byli obecni radni z okręgu nr 1: Przemysław Drabek, Karol Markowski, Bronisław Szafarczyk oraz Leszek Wieczorek. Warto odnotować, że w zebraniu brał udział również Komendant Miejski Policji inspektor Dariusz Matusiak.

Zebranie sprawozdawcze RO Komorowice Krakowskie - 09.03.2017 • fot. komorowice.pl, 6 zdjęć


Po odczytaniu sprawozdania z działalności rady za 2016 rok i przedstawienia protokołu komisji rewizyjnej, mieszkańcy mogli zadawać pytania. Większość tematów dotyczyła drogowych spraw. Mieszkańcy wnioskowali o remonty ulic: Gliwickiej, Krompareckiej, Dusznickiej.

Pojawił się również temat uciążliwej strefy ekonomicznej przy ulicy Bestwińskiej oraz mostku na Kromparku, który przed demontażem stanowił przejście między ulicami Barkowskską i Hałcnowską / Romańską. Okazuje się, że prowizoryczna przeprawa, która służyła mieszkańcom od wielu lat, była zbudowana na prywatnych gruntach i musiała zostać rozebrana. Naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej zapewnił, że miasto opracowuje koncepcje udrożnienia ruchu w tym miejscu.

admin

Komentarze