Juniorzy Podbeskidzia świętowali Mistrzostwo Śląska - zdjęcia

7 czerwca 2017 2612

Młodzi piłkarze Podbeskidzia wygrali ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Po meczu z Górnikiem Zabrze juniorzy świętowali Mistrzostwo Śląska w wojewódzkiej I lidze juniorów.

Juniorzy Podbeskidzia Mistrzami Śląska - 07.06.2017 • fot. komorowice.pl, 37 zdjęć


Choć juniorzy starsi Podbeskidzia tytuł Mistrza Śląska zapewnili sobie już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, ani myśleli spuszczać z tonu. W 29. serii gier pokonali wicelidera Ruch Chorzów S.A. 4:0, zaś w kończącej sezon 30. kolejce zwyciężyli 7:0 w starciu z Górnikiem Zabrze.

Dzięki tej wygranej zespół Pawła Łosia utrzymał 12 punktową przewagę w tabeli, legitymując się okazałym dorobkiem 82 punktów (27 wygranych, 1 remis i 2 porażki), a także bilansem bramkowym 114:17! Biorąc pod uwagę, że pierwszy w historii TS Podbeskidzia awans do Śląskiej Ligi Juniorów Starszych miał miejsce w sezonie 2006/2007, walka Górali o tytuł Mistrza Śląska trwała 10 lat.Teraz podopieczni trenera Pawła Łosia mogą skoncentrować się na meczach barażowych o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Zmierzą się w nich ze zwycięzcą grupy Kujawsko-Pomorskiej, gdzie w chwili obecnej z trzypunktową przewagą lideruje CWZS Bydgoszcz. Ostatnia seria spotkań w najbliższą sobotę 10 czerwca.

Mecze barażowe, których stawką będzie promocja do CLJ zostaną rozegrane w dniach 17 i 25 czerwca. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Bielsku-Białej.
adminźródło: bbts.podbeskidzie.pl

Komentarze