Rozpoczęłą się budowa nowego boiska przy Gimnazjum nr 14

11 czerwca 2017 2680

Pod koniec tygodnia rozpoczęły się prace rozbiórkowe na terenie asfaltowego boiska szkolnego przy Gimnazjum nr 14. To początek największej od lat inwestycji w szkole. Do końca wakacji powstanie nowoczesne boisko wielofunkcyjne i skocznia do skoków w dal.

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Gimnazjum nr 14 - 10.06.2017 • fot. komorowice.pl, 11 zdjęć


Gimnazjum nr 14 to jedna z ostatnich szkół w mieście, która nie posiada wielofunkcyjnego boiska. Program budowy przyszkolnych boisk realizowany jest od 10 lat przez miasto. W ramach programu w 2008 roku wybudowano wielofunkcyjne boisko przy Szkole Podstawowej nr 29.

Poliuretanowe boisko o wymiarach 24x39 metrów zostanie wybudowane na miejscu istniejącego asfaltowego boiska. Nowy obiekt zostanie ogrodzony piłkochwytami o wysokosci 4 i 6 metrów. Boisko zostanie wyposażone w bramki do gry w piłkę ręczną, 2 komplety urządzeń do gry w siatkówkę oraz 2 komplety urządzeń do gry w koszykówkę. Dostęp do boiska będzie możliwy dzięki trzem furtkom.

Ponadto w ramach inwestycji powstanie również nowa skocznia do skoków w dal. Boisko wybuduje firma Tomart z Bielska-Białej. Koszt całej inwestycji to 407 tys. zł. Inwestycja ma być gotowa do 31 sierpnia 2017 roku.

fot. materiały przetargowe
admin

Komentarze