Kładka będzie nieczynna. Budowa ruszy w sierpniu

19 czerwca 2017 2547

Na początku sierpnia ruszy montaż nowej kładki na rzece Białej między ulicą Grażyńskiego a ulicą Komorowicką.

fot. komorowice.pl


Wykonawca inwestycji, firma Mostmarpal z Zarzecza, przygotowuje się do rozpoczęcia prac budowlanych w Komorowicach. - Aktualnie wykonywane są wszystkie elementy kładki, które pod koniec lipca zostaną przywiezione na miejsce i będą montowane - mówi Radosław Sowiński z firmy Mostmarpal.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Miejskiego Zarządu Dróg i FCA, stawianie kładki ma rozpocząć się w sierpniu, w czasie przestoju zakładów przy ulicy Grażyńskiego. Zgodnie z założeniami przez miesiąc nie będzie dało się przejść przez kładkę.

- Od września powinien być wznowiony ruch dla pieszych. Inwestycja na pewno nie będzie jeszcze skończona, będą trwały prace wykończeniowe, ale kładka ma być tak zaawansowana, żeby ludzie mogli sobie spokojnie po niej przejść - dodaje przedstawiciel firmy Mostmarpal.

Przypominamy, że przedmiotem inwestycji jest budowa kładki dla pieszych na rzece Białej zlokalizowanej w rejonie ulicy Grażyńskiego w Bielsku-Białej na wysokości bramy wejściowej do FCA wraz z rozbiórką istniejącej kładki dla pieszych.

Zamówienie obejmuje w szczególności:
  • budowę jednoprzęsłowej kładki dla pieszych o konstrukcji nośnej w postaci dwóch stalowych dźwigarów łukowych, posadowionej na palach wielkośrednicowych, długość całkowita
  • kładki 45,50 m,
  • rozebranie istniejącej kładki dla pieszych,
  • budowę oświetlenia kładki,
  • regulację w korycie rzeki Białej,
  • dostosowanie istniejących dojść do kładki od strony ul. Grażyńskiego i ul. Komorowickiej.

Budowa nowej kładki będzie kosztowała 863 tys. złotych. Część tej kwoty pokryje FCA.

fot. materiały przetargowe
admin

Komentarze